Prvá prehra Slota prišla priskoro. Liverpool doma nedokázal ani streliť gól

Hráči Liverpoolu v zápase s Nottinghamom
Hráči Liverpoolu v zápase s Nottinghamom (Autor: TASR/AP)
TASR|14. sep 2024 o 15:44 (aktualizované 14. sep 2024 o 18:16)

Triumf City zariadil dvojgólový Haaland.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu zaznamenali prvú prehru v novej sezóne anglickej Premier League.

V sobotnom zápase 4. kola prekvapujúco podľahli na domácej pôde Nottinghamu 0:1 napriek územnej i streleckej prevahe.

O triumfe hostí rozhodol v 72. minúte striedajúci Callum Hudson-Odoi.

Úradujúci majster Manchester City zvíťazil nad Brentfordom 2:1. Už po 22 sekundách hry ho na domácom Etihad Stadium zaskočil Yoane Wissa, no ešte pred zmenou strán otočil skóre dvoma gólmi nórsky kanonier Erling Haaland.

Hráči Manchestru United si pripísali druhé víťazstvo v novom ročníku, na pôde nováčika Southampton FC triumfovali 3:0.

V prvom polčase sa presadili Matthijs de Ligt s Marcusom Rashfordom, ktorý ukončil šesťmesačný gólový pôst, a v závere stretnutia uzavrel skóre Alejandro Garnacho

O remízu Crystal Palace s Leicesterom 2:2 sa dvoma gólmi zaslúžil francúzsky útočník Jean-Philippe Mateta.

Bod pre West Ham zachránil na pôde Fulhamu žolík Danny Ings, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal na konečných 1:1. V zápase Brightonu s Ipswichom sa zrodila bezgólová remíza.

Premier League - 4. kolo:

Southampton FC - Manchester United 0:3 (0:2)

Góly: 35. de Ligt, 41. Rashford, 90.+6 Garnacho, ČK: 79. Stephens (Southampton)

Brighton & Hove Albion FC - Ipswich Town 0:0

Manchester City - Brentford FC 2:1 (2:1)

Góly: 19. a 32. Haaland - 1. Wissa

Liverpool FC - Nottingham Forest 0:1 (0:0)

Gól: 72. Hudson-Odoi

Fulham FC - West Ham United 1:1 (1:0)

Góly: 24. Jimenez - 90.+5 Ings

Crystal Palace FC - Leicester City 2:2 (0:1)

Góly: 47. a 90.+2 Mateta (druhý z 11 m) - 21. Vardy, 46. Mavididi

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Prvá prehra Slota prišla priskoro. Liverpool doma nedokázal ani streliť gól