Rusnák vyhral Ligu majstrov CONCACAF. Seattle triumfoval ako prvý tím MLS

Radosť hráčov Seattle Sounders. (Autor: TASR/AP)

Seattle Sounders - UNAM Pumas 3:0 (1:0)

/prvý zápas 2:2, Seattle vyhral LM CONCACAF/

Góly: 45. a 80. Ruidiaz, 88. Lodeiro

/Albert Rusnák (Seattle) odohral celý zápas + ŽK/

SEATTLE. Futbalisti Seattle Sounders v zostave so slovenským reprezentantom Albertom Rusnákom sa stali víťazmi Ligy majstrov zóny CONCACAF.

Po remíze 2:2 v úvodnom finálovom súboji s mexickým UNAM Pumas zvíťazili v noci na štvrtok v domácej odvete 3:0 aj vďaka dvom gólom Raula Ruidiaza.

Seattle sa stal prvým tímom z Major League Soccer (MLS), ktorý vyhral súťaž od zavedenia jej nového formátu v roku 2008.

Rusnák odohral vo finálovej odvete celých 90 minút, v druhom polčase videl za faul žltú kartu.

"V strede týždňa sme dokázali zaplniť štadión 68-tisícovým davom fanúšikov. Je úžasné, akú má toto mesto vášeň pre futbal.

Som neskutočne šťastný, podarilo sa nám dosiahnuť veľký úspech. Máme ambiciózny tím, ktorý chce získavať trofeje. A táto je naozaj významná," citovala AFP brankára amerického tímu Stefana Freia.

Seattle si vďaka triumfu vybojoval miestenku na MS klubov FIFA.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Rusnák vyhral Ligu majstrov CONCACAF. Seattle triumfoval ako prvý tím MLS