Štefan Gerec (Ružomberok). (Autor: TASR)
TASR|12. aug 2023 o 20:06 (aktualizované 12. aug 2023 o 21:07)

ŽK: Luterán, Maslo, Zsigmund - Krstovič, Pinto,

Diváci: 1678

Ružomberok: Krajčírik - Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula - Luterán, Lavrinčík (62. Zsigmund) - Gerec (62. Šefčík), Domonkos, Chobot (75. Tučný) - Boďa (81. Crien)

Dunajská Streda: Popovič - Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger, Andzouana - Herc, Káčer (63. Gavrič), Dimun - Trusa, Krstovič, Ramadan (90+ Vitális)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotňajšom domácom zápase 3. kola Niké Ligy s FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1.

Domácim patrí v neúplnej tabuľke siedme miesto, DAC je na štvrtej priečke.

Ružomberčania sa dostali do vedenia gólom s nálepkou do šatne. V úplnom závere nadstavenej prvopolčasovej dvojminútovky Marián Chobot potiahol domácu akciu po ľavej strane a po prihrávke Martina Boďu, otvoril skóre Kristóf Domonkos prízemnou strelou - 1:0.

Po zmene strán išiel DAC s jednoznačným imperatívom zmeniť stav na tabuli, pritlačil domáci tím na jeho polovici, postupne zvyšoval obrátky a v 74. minúte sa dočkal vyrovnávajúceho gólu po hlavičke Mateja Trusu.

Povedali po zápase

Peter Tomko, tréner Ružomberka: "Prvý polčas sme mali jasný plán, chalani vedeli, čo musia spraviť na ihrisku, ak chcem byť úspešní. Boli sme predovšetkým trpezliví, mužstvo dodržiavalo veci, ktoré boli pred zápasom zadefinované a napokon sme boli odmenení Kristofóm Domonkosom. Toho musím zvlášť vyzdvihnúť, pretože aj v tréningoch pracuje výborne. Druhý polčas nás súper zatlačil. Pri takej ofenzívnej kvalite, akú má Dunajská Streda, si vážime bod. V závere sme ešte mohli dať gól a stretnutie rozhodnúť. Chalanov chcem pochváliť za prístup, za obetavosť. Na ihrisku nebol jeden hráč, ktorý by niečo vynechal. Dunajská Streda nám dala gól, ale vyložené šance si nevytvorila."

Adrian Guľa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to dobrý ligový zápas. V prvej časti sme sa nedostali do optimálneho tempa. Jednak dobrou agresivitou súpera, ale aj našimi ľahkými stratami či nevynútenými chybami. Dostali sme sa do finálnej tretiny, ale výber miesta nebol dobrý. Mužstvo našich kvalít, nemôže v poslednej minúte inkasovať taký gól, ako padol po autovom vhadzovaní. Chalani však na to dobre zareagovali a v druhom polčase sme boli jasne lepší. Bohužiaľ, výsledkom toho bol len jeden gól. Potom ešte prišla jedna kontra súpera. Zápas mal kvalitu, veľmi slušnú ligovú úroveň. Nám v druhom polčase chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze na to, aby sme zápas úplne otočili. Niekedy si však musíme vážiť aj bod."