Španielsky pohár: Mallorca postúpila do finále, v bráne exceloval Greif

Real Sociedad - RCD Mallorca: ONLINE prenos zo zápasu Španielskeho pohára
Real Sociedad - RCD Mallorca: ONLINE prenos zo zápasu Španielskeho pohára (Autor: Sportnet)
Sportnet|27. feb 2024 o 18:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu semifinále Španielskeho pohára: Real Sociedad - RCD Mallorca.

PALMA. Futbalisti Mallorcy a Realu Sociedad San Sebastian dnes hrali odvetu semifinále Španielskeho pohára.

Zatiaľ čo v La Lige Mallorca bojuje o záchranu v pohárovej súťaži Copa del Rey sa jej náramne darí.

Veľkú zásluhu má na tom slovenský brankár Dominik Greif, ktorý s výnimkou druhého kola odchytal všetky pohárové stretnutia. V kádri klubu z Baleárov figuruje aj ďalší Slovák, obranca Martin Valjent.

Úvodný súboj Mallorcy s Realom Sociedad góly nepriniesol a tak o postupujúcom rozhodla odveta na pôde San Sebastianu. Finále si napokon zahrá Mallorca, ktorá uspela v penaltovom rozstrele.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Real Sociedad San Sebastian - RCD Mallorca (semifinále, Španielsky pohár, výsledok, utorok, NAŽIVO)

Španielsky pohár Semifinále 2023/2024
27.02.2024 o 21:30
Sociedad
1:1
(0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0)
120' minúta
Ukončený
Mallorca
Prehľad
Góly: 71. Oyarzabal – 50. G. González. ŽK: 113. Le Normand (RSC) – 21. Copete (MLR), 88. J. Costa (MLR), 105+4. Muriqi (MLR). Rozhodca: Manzano – Rodríguez, Nicolás.
Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:19.
Mallorca postupuje do finále poháru poprvé od sezony 2002/03, kdy dokázala celou soutěž vyhrát. Stalo se tak na stadionu v Elche, kde porazila 3:0 aktuálně třetiligovou Huelvu. O gólové trefy se tehdy postarali Walter Pandiani a Samuel Eto'o. O letošním soupeři týmu z Baleárských ostrovů se rozhodne ve čtvrtek v zápase mezi Bilbaem a Atléticem Madrid.
Tříhodinové drama v Reale Arena má pro domácí barvy smutný konec. Real Sociedad takřka celý zápas dobýval obranu Mallorcy. Nebyl ale produktivní a od 50. minuty dokonce prohrával z hlavičky Giovanniho Gonzáleze. Jedinkrát se na Basky usmálo střelecké štěstí v 71. minutě. Do prodloužení poslal zápas střídající Oyarzabal a stejný muž sehrál klíčovou roli i v penaltové loterii, když si jako jediný vylámal zuby na brankáři Greifovi.
Konec zápasu.
importantMallorca je ve finále Copa del Rey! Álex Remiro poprvé vystihl směr penalty, ale na dobře umístěnou střelu Sergiho Dardera stejně nedosáhl.
Greifovi chyběl kousek, ale nakonec na Beckerovu střelu až ke své pravé tyči nedosáhl. San Sebastián žije, ale teď potřebuje první nezdar Mallorcy.
Střelci hostů jsou dál neomylní. Remiro se zase odrazil ke své pravé tyči, zatímco Nemanja Radonjić posílal míč na druhou stranu.
Martín Zubimendi napodobil Mascarella plazivou střelou do protipohybu Greifa.
Omar Mascarell za masivního pískotu fanoušků kopl penaltu do pravého spodního rohu. Remiro ani potřetí netipl správnou stranu.
I další penaltu měl na starost hráč z lavičky. Jon Ander Olasagasti si vzal minimální rozběh a neomylně uklidil míč k pravé tyči.
Stejně jako v případě Turrientese se prosadil také Manu Morlanes. Mallorca vede 2:1.
Beñat Turrientes dává Baskům naději penaltou kopnutou do pravé části brány. Greif tentokrát skákal špatným směrem.
Vedat Muriqi moc fotbalového umu po svém příchodu nepředvedl, nicméně teď při penaltě suverénně skóroval do protipohybu Remira.
importantGreif navazuje na svou chycenou penaltu ze závěru první půle! Skokem k levé tyči dokázal zastavit přízemní střelu Oyarzabala.
Střílení penalt začíná.
Čtvrthodinu po půlnoci je vše připraveno k zahájení penaltového rozstřelu. Výhodu prvního kopu v každé sérii bude mít Real Sociedad.
120
Druhé prodloužení skončilo.
120
Sadiq vypomohl obráncům hlavičkou, ze které resultoval rohový kop. Vedat Muriqi si při něm místo k hlavičce nenašel.
119
Manu Morlanes schytal šlapák od Olasagastiho. Pár desítek sekund před koncem druhého prodloužení můžou hosté zahrozit z nákopu ze středového kruhu.
118
Antonio Raíllo už se zase plně koncentroval na hru a vysoký pas směřující k domácím útočníkům prodloužil na Greifa.
117
Bídný centr z dílny Mikela Oyarzabala odletěl mimo hřiště. Před odkopem Greifa potřeboval drobnou pauzu hostující kapitán Raíllo. Muži, kteří jsou na hřišti od začátku, už hodně trpí.
116
Ani ve hře Realu Sociedad už není tolik elánu. Sadiq sklepl dlouho chystaný nákop z půlky směrem ke Greifovi.
114
Jak je zvykem, tak se ve druhé půli prodloužení moc hezkých situací nekoná. Hra je stále častěji kouskována. Vypadá to, že se půjde do penalt.
113
yellowCardŽlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand).
111
Hamari Traoré přes sebe nepustil Toniho Lata a dokonce si počínal tak šikovným způsobem, že Mallorce nedal ani výhodu rohového kopu.
110
Radonjić s Muriqim rezignovali na napadání Remira. Domácí gólman si mohl dlouhé sekundy rozmýšlet rozehrávku, když se pohyboval před velkým vápnem.
109
Jon Ander Olasagasti překroutil svůj centr do míst, kam mohl dosáhnout jedině slovenský gólman Mallorcy.
108
Oba týmy v krátkém sledu zaevidovaly střely z dálky. Nemanja Radonjić vůbec netrefil bránu, kdežto Sadiq přichystal Greifovi další zákrok z kategorie těch jednodušších.
107
Sheraldo Becker nebyl připravený, že k němu projde spoluhráčův pas od zadní čáry. Nedostatečně prudký volej postrádal i lepší umístění a Greif si připsal banální zásah.
106
changeStřídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Nemanja Radonjić.
106
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Omar Mascarell.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+4
První poločas prodloužení skončil.
105+4
yellowCardMuriqi před hlavičkovým soubojem vší silou narazil do Robina Le Normanda a v úplném závěru první půle prodloužení spatřil od sudího Manzana žlutý trest.
105+3
Olasagastiho hlava prodloužila Turrientesovu přihrávku vzduchem do území, které patří brankáři Greifovi.
105+2
Darder se kvůli rohu přesunul na pravou stranu. Muriqi z jeho centru nic nevytěžil a Mallorca musela kvaltovat dozadu kvůli Traorému a jeho rodícímu se protiútoku. Akce byla zabržděna a Tierney bude jen vhazovat.
105
Darder protáhl Remira nepříjemně krouceným centrem ze standardní situace. Gólman Realu pravou rukou raději vyrážel balon nad břevno.
104
changeStřídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Ander Olasagasti.
104
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Umar Sadiq.
103
Becker měl co dělat, aby udržel ve hřišti masivně přetažený roh ze zablokovaného centru Oyarzabala. Celou akci dohrával nepřesnou střelou z dálky Traoré.
102
Průběh prvního prodloužení začíná být oboustranně nervózní. Další hvizd nastal kvůli faulu zezadu na Le Normanda.
101
Sergi Darder zase kopl roh na Traorého. Opakovaný centr směřoval k Muriqimu a toho na hranici pravidel tvrdě zválcoval gólman Remiro. Rozhodčí žádný faul nespatřil.
100
Ojedinělá ofenzivní akce Mallorcy skončila zablokovaným centrem z křídelní lokality. Jmenovitě míč na roh srazil Hamari Traoré.
99
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Sergi Darder.
99
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
97
Videorozhodčí nenašli míč v brance ani žádný jiný prohřešek, kvůli kterému by třeba měla být nařízena penalta.
96
96
importantTurrientes se Zubeldiou přenesli těžiště k centrujícímu Kubovi. Samuel Costa z brankové čáry odkopl hlavičku těsně bráněného Merina a pak tělem zlikvidoval i volej Kierana Tierneyho. Domácí reklamují, že balon už byl celým objemem za brankovou čarou. Do akce půjde VAR.
95
Martin Valjent výborným zákrokem zablokoval centr Beckerovi, který výjimečně dostal více místa na levém křídle.
94
Giovanni González překopl na hrotu působícího Muriqiho. V souvislosti s faulem na Kuba už byl balon předán San Sebastiánu.
93
Vedle středového kruhu byl na trávník povalen Larin. Provinil se domácí stoper Zubeldia, který jinak nemá vedle Le Normanda moc práce.
92
Traoré přisvítil centrem z pravé strany. Becker z něj nemohl zakončovat a současně nedokázal zpracovat míč pro čerstvého Tierneyho.
91
ze hřiště odchází Javi Galán, přichází Kieran Tierney.
91
Začal první poločas prodloužení.
Čtyři poločasy o prvním postupujícím do finále nerozhodly. Mallorca z naprostého minima otevřela skóre hlavičkou Giovanniho Gonzáleze, ale pak pod vytrvalým tlakem náskok ztratila gólem střídajícího Oyarzabala. Následuje půlhodinové prodloužení.
90+5
Druhý poločas skončil.
90+5
Muriqi si rukou pokryl míč před Turrientesem. Ten se do souboje s kosovským útočníkem vrátil a z frustrace fauloval.
90+4
Raíllo překazil Oyarzabalův oblouček na Merina. Měl to byt roh, nicméně rozhodčí přisoudili balon Mallorce.
90+3
Samuel Costa odklonil Beckerův pas určený pro Turrientese na další rohový kop. Ten byl kopnut velmi špatně a našel jen hlavu Daniho Rodrígueze.
90+2
Propadlý centr z rohového kopu vypadl před volného Galána, který dehonestoval dobrou palebnou pozici příliš podebranou ranou bez přípravy.
90+1
Kubo vymíchal dva soupeře a přihrávkou na Turrientese pomohl získat roh. Ten pak sám rozehrál a po boji u zadní čáry s Copetem si jej bude moci zopakovat.
89
Traorého kiks na půlící čáře měl za následek výpad Daniho Rodrígueze. Tečovanou přihrávku od něj přijal Jaume Costa a ze stoje vypálil levačkou vysoko nad břevno.
88
yellowCardHamari Traoré si lacino nechal utéct balon na pravém křídle. Za zdržování u házení autu vyfasoval žlutou kartu Jaume Costa.
87
Vedat Muriqi při plnění defenzivních povinností prodloužil Kubův centr z okraje šestnáctky až k protější postranní čáře.
86
Traorého bojácný centr byl odhlavičkován z vápna pryč. Po dalším pasu do šestnáctky si v nepřehledné situaci nenašel cestu k balonu Merino.
85
Merinovu laxní přihrávku ukořistil Muriqi a Mallorca prostřednictvím Jaumeho Costy zahájila postupnou kombinaci na půlce.
84
Z vápna vytlačovaný Muriqi pracně krotil vhozený míč a pak to celé znegoval přihrávkou do autu. Kosovan nenašel společnou řeč s Gonzálezem.
83
Přímočarému Galánovi se nepovedlo posunout míč do křídla k Beckerovi. Domácí si balon získali rychle zpět a jejich tlak může gradovat.
82
Z pohledu Mallorcy je malý zázrak, že má stále na dosah prodloužení. V součtu obou zápasu hraje 1:1, ačkoliv v počtu střel na branku ztrácí 1:8.
81
Před chvilkou to Becker zkoušel před vápnem pravačkou. Teď pro změnu levačkou, ovšem pokus to byl mnohem méně povedený. Greif vykopává.
80
Neúnavný Galán přepadl přes Giovanniho Gonzáleze. I tuto standardku z levého konce hřiště obstaral Kubo, ale letící centr skončil u hlavy mírně dezorientovaného Larina.
79
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.
79
V hledišti Reale Areny to masivně zahučelo! Becker si před Larinem navedl míč na pravačku. Zpoza vápna kroutil balon k zadní tyči a Greif jej musel vyrazit na roh.
79
Becker nedostal míč před branku k Beckerovi. Pro Real vybojoval aspoň osmý roh, ze kterého Takefusa Kubo nic převratného nevymyslel.
78
Snad první kontakt s balonem od Muriqiho. Kosovan na něj moc rád vzpomínat nebude. Přihrávku zpoza půlící čáry přebíral v ofsajdu.
77
Centr do ohně čepoval sám faulovaný Brais Méndez. Zahrál ho ale nízký a hosté odhlavičkovali balon k Traorému, jenž raději vsadil na malou domů k Remirovi.
76
Samuelu Costovi u postranní čáry neprošelo tvrdé strčení do Méndeze. Na řadě bude standardka z pravé strany.
75
Oyarzabal neprostrčil přihrávku do běhu Beckera. Ten se později k míči dostal jinak, ale unáhlenou střelou z dálky nepotěšil kouče Alguacila ani ostatní své spoluhráče.
74
Mikel Merino si to z druhé vlny neohroženě namířil za příchozím centrem Kuba. Prudká hlavička domácího záložníka tentokrát letěla mimo tři tyče.
73
Převaha basického klubu nejspíše bude trvat dál. Mendézovi byl po Kubově přihrávce do šestnáctky ukopnut balon na rohový kop.
72
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Manu Morlanes.
71
71
goalReal Sociedad právě vstřelil branku!
Velký tlak San Sebastiánu je přetaven v zasloužené vyrovnání! Brais Méndez odčinil neproměněnou penaltu z konce první půle bezvadně načasovanou kolmicí do běhu MIKELA OYARZABALA, který utáhl křížnou střelu mimo dosah Dominik Greifa.
70
Do Kubovy přihrávky na Galána se vložil výborně hrající Giovanni González. Nařízený roh realizoval Kubo, ale domácí si při zakončení opět překáželi. Merinova hlavička kvůli tomu byla neškodná.
69
Merino našel v pokutovém území Beckera. Bývalý útočník Unionu Berlín z nepřipravené pozice vypálil vedle i proto, že mu překážel vlastní spoluhráč Oyarzabal.
68
Becker se zastavil v levé části vápna. Nechal se zdvojit a přes Valjenta s Gonzálezem balon před Greifa nedoručil.
67
Martín Zubimendi se elegantně vyhnul jednomu soupeři, ale zbrklou střelou z dálky Greifovu branku o velký kus minul.
66
Opět se Larin objevil za zády všech hráčů Realu Sociedad. K zakončení se tentokrát ani nedostal, kvůli zapískanému útočnému faulu musel přestat hrát.
65
Cyle Larin vystartoval za nákopem z obrany z těsného ofsajdu. V opačném případě by to gól stejně nebyl. Kanaďan vypálil z úniku vedle pravé tyče.
64
Poprvé od vstřelené branky je Mallorca na útočné polovině. Míče si hodně váží a místo bezhlavého atakování vápna s chutí kombinuje.
63
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Mikel Oyarzabal.
63
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Drobné zmatky plynoucí ze sklepnutí Merina vyústila v hodně nepřesnou ránu Javiho Galána.
62
ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Vedat Muriqi.
61
Zadní řady Mallorcy si moc neodpočinou. V souvislosti s faulem na Braise Méndeze budou čelit standardní situaci. Vyloučit nejde ani přímá rána na bránu.
60
Držení míče: 67 % – 33 %.
59
Kubův nadýchaný centr byl před Zacharjanem odhlavičkován na roh, jenž pomohl ubránit Larin. Další akce Kuba skončila přihrávkou do Greifových rukou.
58
Zpětná přihrávka Beckera skončila u hostů, kteří se rychle zbavili balonu zakopnutím do autu.
57
Dlouhý Traorého aut byl odvrácen k Le Normandovi, jehož ambiciózní rána z dálky slovenského gólmana Mallorcy nikterak nezaměstnala.
56
Becker zabojoval o volný míč a málem se utrhl do úniku, kterému na poslední chvíli zabránil defenzivní zákrok Raílla.
55
Zacharjanův pas do ohně byl odkopnut kousek před vápno. Galánův volej byl zablokován, kdežto druhý pokus téhož hráče letěl nad břevno.
54
Právě Kubo se v návaznosti na odvrácený nákop odhodlal k voleji, jenž byl okamžitě zablokován. V navazující akci San Sebastián ukořistil alespoň roh.
53
Kubo si naváděl míč k ose hřiště, kde byl zezadu faulován skluzem Jaumeho Costy. Následuje standardka pro Real.
52
Gól platí, Mallorca to má do finále o krůček blíže!
51
Hráči Mallorcy jsou ještě v nejistotě, protože se zkoumá možný ofsajd Larina.
50
50
goalMallorca právě vstřelila branku!
To jsou věci, Mallorca otevřela skóre z první střely na branku v rámci celého dvojzápasu! Larin s Danim Rodríguezem si na křídle zakombinovali s Jaume Costou. Na jeho brilantní centr si z pozice pravého beka naběhl GIOVANNI GONZÁLEZ a hlavičkou na zadní tyč nedal Remirovi žádnou šanci na zákrok. Šťastného střelce zapomněl bránit Galán.
50
Dani Rodríguez byl při vyvážení balonu z vlastní poloviny faulován Mendézem. Zpět do pohybu uvede balon Dominik Greif.
49
Traorého nákop si Becker v konfrontaci s obráncem nezpracoval tak, aby si mohl nachystat zakončení. I tak je to sympatický nástup do druhé půle od aktivních Basků.
48
I druhé Beckerovo setkání s balonem dopadlo faulem Raílla. Domácí rozehráli standardku do kombinace, jež ztroskotala na nepřesnosti Kuba.
47
Antonio Raíllo zezadu objímal Beckera tak dlouho, až zazněl hvizd rozhodčího Manzana.
46
ze hřiště odchází André Silva, přichází Sheraldo Becker.
46
Začal druhý poločas.
Ani třetí poločas tohoto semifinálového dvojzápasu fotbalové labužníky moc neohromil. Až na Zacharjanův propagační pokus z dálky se prakticky nic nedělo a když ve 45. minutě zahrál ve vápně rukou hostující kapitán Raíllo, tak Méndez nařízenou penaltou pohrdl.
45+2
První poločas skončil.
45+1
45+1
penCatchMéndez ze značky pokutového kopu ale selhal! Přízemní střelu na osu branky mu Dominik Greif nohou vykopl.
45
importantReal Sociedad obdržel před koncem poločasu velikánský dárek! Antonio Raíllo levou rukou sáhl do přihrávky směřující k Silvovi a rozhodčí Manzano neprodleně nařídil penaltu.
44
Kubo je dál psychicky deptán Copetem, který mu bere míč prakticky při každé akci. Obránce Mallorcy si každopádně musí dávat velký pozor, protože už hraje se žlutou kartou.
42
Mallorca často brání na hranici pravidel. Nyní to na vlastní kůži pocítil Galán, který byl u lajny vypoklonkován ze hřiště i s balonem.
41
Zdvojený Larin stačil nacentrovat do vápna. Z druhé vlny tam dobíhal Giovanni González, leč přes Galána se k zakončení nedostal.
40
40
První menší příležitost pro Mallorucu! Dani Rodríguez možná posílal přihrávku doprava k Larinovi. V půli cesty si však balon zpracoval Prats a v pádu zakončil ze střední vzdálenosti vedle pravé tyče.
39
U zadní čáry se pochybující Kubo měl v úmyslu přihrát do druhého sledu, jenže hosté tuto pobídku pro Zacharjana ukradli.
38
Byť Larin skončil na zemi, tak mu byl zapískán útočný faul na Zubeldiu. Kope se od branky Álexe Remira.
37
Ale ne dlouho. Z faulu na zataženého Kuba pramenil zisk balonu pro baskického účastníka osmifinále Ligy mistrů.
36
U Zacharjana vznikl zádrhel v přechodové fázi Realu Sociedad. Mallorca bude pokračovat v dobývání dalším autem.
35
Samuel Costa si nevymodlil faul, když byl zezadu atakován během přebírání autu Giovanniho Gonzáleze. Mallorca v tomto dovjzápase stále nevystřelila na bránu...
34
Domácí neomylně ucpali prostory před svým vápnem. Naopak jejich protiakce měla jepičí život, akce Silvy byla předurčena k zániku.
33
Giovanni González s Antoniem Sánchezem přes kraj domácí obrany neprošli. Zavděk museli vzít autovým vhazováním.
32
André Silva se provinil šlapákem a může být rád, že za střet se Samuelem Costou nespatřil žádnou kartu.
31
Giovanni González propadl za půlící čarou. Galán táhl další akci po levé straně, nicméně Kubo jeho přetažený centr ve hřišti nezkrotil.
30
Držení míče: 66 % – 34 %.
29
29
Domácí zahustili střed hřiště a vrhli se do útoku po levé straně. Galán patičkou přenechal míč Zacharjanovi a ten se z velké dálky postaral o propagační střelu na Dominika Greifa.
28
Bránící Dani Rodríguez prodloužil Traorého aut ke Gonzálezovi a ten všechno vyřešil malou domů Greifovi.
27
Dani Rodríguez sklepával hozený aut zpátky ke Costovi. Tomu už balon utekl za postranní čáru a k dispozici ho budou mít Baskové.
26
Po dlouhé době se Mallorca ocitla poblíž velkého vápna, nicméně Larin se u levé lajny proti ohromné početní přesile neprosadil.
25
Jaume Costa leži v bolestech v důsledku toho, že ho Zubeldia ve vzduchu trefil rukou do hlavy. Obejde se to bez reakce hlavního arbitra.
25
Na Galánův centr nikdo v bílomodrém nedosáhl, takže i v probíhající pětadvacáté minutě marně čekáme na první náznak šance.
24
Hosté neaktivovali aktivní presink ani v době, kdy Remiro stál nad míčem mimo pokutové území.
23
Mallorce balon dlouho nezůstal. Nákop ze zahuštěného středu letěl mimo dosah Cylea Larina.
22
Obsazený Mikel Merino nebyl schopen přetažený nákop sklepnout do předbrankové destinace. Je z toho odkop od branky Dominka Greifa.
21
yellowCardÚzemní převaha San Sebastiánu pokračovala Copeteho faulem na Kuba, za který byla poprvé udělena žlutá karta.
20
Kubův roh Prats odhlavičkoval skoro až ke středovému kruhu. Další nákop Javiho Galána nebyl o nic úspěšnější.
19
Ačkoliv byl Real v deseti, tak se mu povedlo získat rohový kop. Na ten už bude k dispozici i ošetřený Zacharjan, takže příchod Beckera asi nebude nutný.
18
Imanol Alguacil možná bude muset reagovat na nepříznivý zdravotní stav jednoho ze svých svěřenců. Z hlavičkového souboje s Valjentem si Zacharjan odnesl bolístku na žebrech.
17
Na hrotu odstřižený André Silva přihrávku z hloubi pole nepřebral. Souboj dvou jednadvacítek opanoval Antonio Raíllo.
16
V návaznosti na neadresný centr z levého křídla se Traoré rozhodl zacouvat až k Remirovi.
15
Obrana Mallorcy zahustila svou levou část hřiště a zabránila přenesení na Galána, který byl na druhé straně úplně sám.
14
André Silva se na křídle nechal zakřižovat, když pomal dobíhal přihrávku Kuba. V represinku tento Portugalec nezískal ani ten vytoužený roh.
13
Díky pádu jednoho z domácích fotbalistů získal Dani Rodríguez místo na křížný nástřel. Larin ale nestihl zavřít zadní tyč a na řadě je rozehrávka od Remirovy branky.
12
Hamari Traoré přecenil Kubovy rychlostní dispozice a zbrklou přihrávkou do běhu na chvíli předal míč bekům Mallorcy.
11
Giovanni González noblesně zvládl rychlostní souboj se Zacharjanem, jenž by v opačném případě pelášil zboku skoro sám na Greifa.
10
Další laciná nepřesnost hostující ekipy. Konkrétně šlo o přenesení na levou stranu, které bylo pro Jaumeho Costu nechytatelné.
9
Další nevole v hledišti kvůli neodpískanému faulu Copeteho na Kuba. Mallorca každopádně míč poslušně vrátila zkaženou rozehrávkou.
8
Merinovo zakončení z rohového kopu se otřel o Copeteho. Rozhodčí tuto teč neodhalili a chybně nařídili odkop od Greifa.
7
Valjent si nenechal utéct Zacharjana a vypíchl mu balon na rohový kop.
6
Traoré si na křídle vyměnil míč s Kubem, nicméně ani jeden z těchto mužů finální pas před Greifa neprocedil.
5
Larin byl hned za půlící čarou přistižen v ofsajdu. Domácí akce pro změnu skončila u Kuba, kterého si hlídal Antonio Sánchez.
4
Rohový kop nedopadl z hostujícího pohledu o nic lépe. Padající centr se zadrhl v dlaních brankáře Remira.
3
Méndezem faulovaný Rodríguez zařídil hostům první standardku, ze které nakopnutý balon jenom proletěl nad hlavami všech fotbalistů do autu.
2
Zahajovací výkop měla Mallorca, jež hraje v červenočerných dresech. Real Sociedad je v modrobílém.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Méndez, Zubimendi, Merino, Zacharjan – Kubo, Silva.
Náhradníci: Marrero – Aramburu, Becker, U. González, Magunazelaia, Olasagasti, Oyarzabal, Pacheco, Sadiq, Tierney, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

RCD Mallorca: Greif – G. González, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – A. Sánchez, S. Costa, Rodríguez – Larin, Prats.
Náhradníci: Cuéllar, Rajković – Darder, Lato, Llabrés, Mascarell, Morlanes, Muriqi, Nastasić, Radonjić, Vidal.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Nicolás.
1. zápas

Šestý únor o postupujícím do finále nenapověděl. V divácky nezáživném zápase Mallorca nepotěšila své fanoušky žádnou střelou na branku. Real Sociedad ze tří střel slovenského brankáře Greifa rovněž nepřekonal a dnešní odveta tak začne za stavu 0:0.
Real Sociedad

Baskové v lize tápou, a vzhledem k propadu mimo místa zaručující postup do evropských pohárů, začínají přikládat mnohem větší důležitost poháru. Herně v něm Real Sociedad zprvu nezářil. Bunol, Andratx i Malagu vyřadil jediným gólem a přesvědčivé pak od San Sebastiánu nebylo ani osmifinále v Osasuně, které proti deseti zvládl 2:0 až po uklidňujícím gólu z 97. minuty. Čtvrtfinále na hřišti Celty Vigo už bylo pro Real klidnější. Připsal si výhru 2:1, přičemž kontaktní branku obdržel až v nastavení.
RCD Mallorca

Zatímco v minulé sezóně Mallorca ohromovala hlavně v lize, tak letos si svou nejlepší formu nechala pro pohárovou soutěž, kde je reálně ve hře o finálovou účast. Klub z Palmy si v prvních kolech připsal dvě povinné výhry nad týmy z nižších soutěží, ale s čistým kontem pak zvládl i další dva souboje s Burgosem a Tenerife, což jsou účastníci druhé ligy. První střet s konkurentem z LaLigy nastal pro Mallorcu až ve čtvrtfinále. Za soupeře měla Gironu, nad kterou vedla už 3:0, nicméně po vyloučení Railla byla ráda za výsledek 3:2.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z odvetného zápasu semifinále Copa del Rey. Od jednadvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Realem Sociedad a Mallorcou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Španielsky pohár: Mallorca postúpila do finále, v bráne exceloval Greif