Roman Procházka (vpravo) bol v minulosti kapitánom Spartaka Trnava.
Roman Procházka (vpravo) bol v minulosti kapitánom Spartaka Trnava. (Autor: TASR)
SITA|5. aug 2018 o 10:42

Slovenský futbalista strelil prvý gól v českej lige.

OLOMOUC. Slovenský futbalista Roman Procházka si v sobotu otvoril strelecký účet v najvyššej českej súťaži.

Stredopoliar majstrovskej Viktorie Plzeň sa v dueli 3. kola Fortuna ligy 2018/2019 v Olomouci (1:0) dostal na ihrisko až v 73. min, ale dve minúty pred koncom strelou z voleja zariadil svojmu tímu zisk troch bodov.

Plzeň ešte nestratila ani bod

"Poriadne som sa sústredil na to, aby som trafil bránku. Center od Martina Zemana bol výborný, stačilo to už iba trafiť.

Omnoho viac si však vážim naše víťazstvo, tri body sú dôležitejšie ako gól. Víťazstvá dosiahnuté v posledných minútach sú najkrajšie," povedal 29-ročný rodák z Jaslovských Bohuníc pre oficiálny web plzenského klubu.

Plzeň v doterajšom priebehu ligovej sezóny nestratila ešte ani bod.

Veľmi vyrovnaný zápas

"Pred zápasom sme vedeli, že nás čaká ťažký súper. Sigma v minulej sezóne skončila vysoko a kvalifikovala sa do predkôl Európskej ligy.

Má kvalitný tím, čo sa aj potvrdilo. Bol to veľmi vyrovnaný zápas," podotkol odchovanec Spartaka Trnava, ktorý pred začiatkom tohto ročníka prišiel do Plzne z bulharského Levski Sofia.

Tréner Plzne Pavel Vrba priznal, že striedanie Procházku mu poradili asistenti.

"Tí mi vždy povedia, čo by bolo najlepšie urobiť. Dal som na ich radu a vyťažili sme z toho tri body," poznamenal 54-ročný rodák z Přerova.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Procházka rozhodol o triumfe Plzne: Dostal som výborný center, stačilo trafiť bránu