Cádiz žiada prerušenie La Ligy, dôvodom je chyba systému VAR

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|2. mar 2023 o 11:45

Chybný verdikt sa odohral ešte v januári.

MADRID. Predstavitelia španielskeho futbalového klubu Cádiz FC požiadali Športový arbitrážny súd (CAS) o prerušenie najvyššej súťaže, dôvodom je chyba arbitrov a následná strata bodov tohto tímu.

Andalúzsky klub z juhozápadu Španielska ešte v januári remizoval doma s Elche 1:1, no videoasistent rozhodcu (VAR) chybne nepoukázal na jasné postavenie mimo hry hosťujúceho hráča pri vyrovnávajúcom presnom zásahu zo záverečnej desaťminútovky zápasu.

Ofsajdové postavenie hráča Elche

Zástupcovia organizácie s Cádizu sa preto odvolali a podali podnet na prešetrenie situácie, verdikt v tejto veci však zatiaľ stále nepadol.

Podľa klubu sa jednalo o "vážnu" rozhodcovskú chybu "motivovanú nedbanlivým a neospravedlniteľným konaním" arbitrov obsluhujúcich systém VAR.

Po tomto incidente rozhodcovia v Španielsku vyzvali vedenie súťaže na zavedenie poloautomatickej technológie na sledovanie postavenia mimo hry.

Klub žiadal vedenie ligy o opakovanie časti stretnutia, s touto iniciatívou však nepochodil.

Odvoláva sa pritom na precedensy z minulosti, keď sa čiastočne opakovali medzištátne súboje Uzbekistan - Bahrajn a Nórsko - Anglicko, aby sa po chybách rozhodcov predišlo prípadným škodám jedného z účastníkov.

Cádizu v priebežnej tabuľke La Ligy patrí 16. priečka a je len dva body nad pásmom zostupu. Hráči Elche sú na poslednej 20. pozícii a od prípadnej záchrany ich delí priepastných 15 bodov.

Tabuľka La Ligy

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Cádiz žiada prerušenie La Ligy, dôvodom je chyba systému VAR