Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Majú obavy. Kluby Premier League zakázali Newcastlu uzatvárať sponzorské zmluvy

Štadión Newcastle United. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. okt 2021 o 14:34

Ide o dočasné riešenie.

LONDÝN. Kluby Premier League v utorok na mimoriadnom zasadnutí odhlasovali dočasné zablokovanie sponzorských zmlúv Newcastlu.

Kluby vyjadrili nesúhlas voči United, ktorý prevzali saudskoarabskí majitelia, legislatíva im má zabrániť uzatvárať lukratívne sponzorské zmluvy.

Vedenie Newcastlu na mimoriadnom stretnutí všetkých 20 klubov jasne uviedlo, že zmenu pravidla, ktorá im dočasne zakáže obchodovať a ktoré zahŕňa už aj existujúce obchodné vzťahy, považuje za nezákonnú. Zastupovala ich Lee Charnleyová, generálna riaditeľka klubu.

Denník Guardian informoval, že za zákaz hlasovalo 18 klubov, pričom Newcastle hlasoval proti a Manchester City sa zdržal. Kým sa vyjasní, či bude tento zákaz trvalý, zaviedli mesačný zákaz takýchto obchodov.

Mnoho klubov v Anglicku sa obáva, že bohatí saudskoarabskí majitelia by mohli uzavrieť dohody, ktoré by im mohli poskytnúť výhodu. Minulý týždeň majiteľ Leedsu Andrea Radrizzani uviedol, že je potrebné presadiť pravidlá finančnej fair play, aby sa zaistilo, že 20 klubov Premier League hrá rovnakú hru.

Úradujúci majstri Manchester City, ktorých vlastní skupina Abu Dhabi United Group, napríklad takto uzavreli sponzorskú zmluvu s leteckou spoločnosťou Etihad Airways.

Súvisiace články