Stanislav Lobotka v zápase proti Cagliari
Stanislav Lobotka v zápase proti Cagliari (Autor: REUTERS)
TASR|15. sep 2024 o 20:42 (aktualizované 15. sep 2024 o 23:09)

Tím spod Vezuva potiahli štyria rôzni strelci.

RÍM. Futbalisti Neapola v zostave aj so Stanislavom Lobotkom zaznamenali v talianskej Serie A tretí triumf v za sebou, keď v nedeľu zvíťazili na ihrisku Cagliari presvedčivo 4:0. Slovenský stredopoliar odohral 74 minút a v 42. uvidel žltú kartu.

Neapolčania majú v tabuľke po 4. kole na konte 9 bodov. O góly sa postarali v prvom polčase Giovanni Di Lorenzo a po zmene strán Kviča Kvaracchelija, Romelu Lukaku a Alessandro Buongiorno.

Hráčov spod Vezuvu nevyviedol z rovnováhy ani incident v hľadisku medzi ultras oboch táborov, pre ktorý museli zápas zhruba na desať minút v prvom polčase prerušiť.

Úradujúci majstri z Interu Miláno už druhýkrát v tejto sezóne zaváhali a v pozícii favorita remizovali, tentokrát v Monze (1:1). Hosťom dokonca hrozila prehra a v 88. minúte pre nich zachránil bod Denzel Dumfries.

Hráči FC Janov remizovali s AS Rím 1:1. Hostia viedli po polhodine hry zásluhou ukrajinského útočníka Arťoma Dovbyka.

Janov však vyrovnal v šiestej minúte nadstaveného času, keď sa presadil hlavou Koni De Winter. AS Rím tak nedokázal zvíťaziť ani v štvrtom kole novej sezóny najvyššej talianskej súťaže.

Pocit ligového víťazstva stále nepozná ani Fiorentina, ktorá prehrala v Bergame s Atalantou 2:3. Všetky góly padli v prvom polčase. Bez prehry zostáva v súťaži FC Turín po remíze 0:0 s Lecce.

Serie A - 4. kolo:

FC Monza - Inter Miláno 1:1 (0:0)

Góly: 81. Mota - 88. Dumfries

Cagliari Calcio - SSC Neapol 0:4 (0:1)

Góly: 18. Di Lorenzo, 66. Kvaracchelija, 70. Lukaku, 90.+3. Buongiorno

/S. Lobotka (Neapol) hral do 74. minúty a dostal ŽK/

Atalanta Bergamo - AC Fiorentina 3:2 (3:2)

Góly: 21. Retegui, 45. De Ketelaere, 45+1. Lookman - 15. Martinez, 32. Kean

FC Turín - US Lecce 0:0

FC Janov - AS Rím 1:1 (0:1)

Gól: 90.+6. De Winter - 37. Dovbyk

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol s Lobotkom si vychutnal Sardíniu štyrmi gólmi, po zaváhaní súperov je nový líder