Zranil sa, ale má dôvod na radosť. Škriniar vyhral s Parížom prvú trofej

Slovenský futbalista Milan Škriniar (vľavo) sa teší so spoluhráčmi Paríža St. Germain po strelení gólu (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jan 2024 o 22:53

Slovenský stopér bol vystriedaný v 71. minúte.

Trophée des Champions - francúzsky Superpohár

Paríž St. Germain - FC Toulouse 2:0 (2:0)

Góly: 3. Lee Kang-in, 44. Mbappe

/M. Škriniar (PSG) hral do 71. minúty/

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain v základnej zostave s Milanom Škriniarom vyhrali francúzsky Superpohár po tom, ako v stredajšom zápase zdolali na ich domovskom štadióne FC Toulouse 2:0.

Kapitán slovenskej reprezentácie získal svoju prvú trofej v drese PSG od letného prestupu z Interu Miláno.

V 71. minúte však pre zranenie musel opustiť trávnik. Vystriedal ho Brazílčan Lucas Beraldo, nová akvizícia zo Sao Paula.

Parížania uspeli v tradičnom súboji medzi víťazom Ligue 1 a Francúzskeho pohára rekordný dvanástykrát, osem triumfov má na konte druhý najúspešnejší tím Olympique Lyon.

Toulouse sa ani na druhý pokus nedočkali zisku Trophée des champions. O ich prehre rozhodol už prvý polčas. V 3. minúte otvoril skóre Lee Kang-in a v závere úvodnej 45-minútovky skóroval Kylian Mbappe.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Zranil sa, ale má dôvod na radosť. Škriniar vyhral s Parížom prvú trofej