Tréner Girona FC Michel Sanchez. (Autor: REUTERS)
TASR|26. aug 2024 o 12:30

Futbalisti FC Girona majú po dvoch kolách na konte iba jeden bod.

GIRONA. Futbalisti FC Girona boli v uplynulej sezóne 2023/24 príjemné prekvapenie španielskej La ligy, no po dvoch kolách nového ročníka majú na konte iba bod.

Oba doterajšie zápasy odohrali na ihriskách súperov, keď s Betisom remizovali 1:1 a v nedeľu podľahli Atleticu Madrid 0:3.

Tréner Michel Sanchez po zápase uviedol, že nepochybuje o tom, že sa jeho tím dostane na vlnu úspešnejších výsledkov.

Sezóna 2024/25 je pre Gironu piata v najvyššej španielskej súťaži. Po troch ročníkoch, v ktorých boli jej maximom dve umiestnenia na 10. mieste, prišla sezóna 2023/24 a na jej konci sa Girona umiestnila za gigantmi Realom Madrid a FC Barcelona.

S 85 gólmi a rozdielom skóre +39 bola v lige druhá za Realom. Už prípravné zápasy však naznačili, že boj o popredné priečky nebude jednoduchý.

Sanchezovi zverenci mali v siedmich prípravných dueloch bilanciu jedno víťazstvo, tri remízy a tri prehry a presvedčivo nevstúpili ani do La ligy.

V zápase proti Atleticu im vzali nádej na úspech góly zo záveru prvého polčasu a úvodu druhého.

"Až do prvého inkasovaného gólu (v 39. minúte, pozn.) sme mali zápas pod kontrolou.

Síce sme pre domácich nepredstavovali veľké nebezpečenstvo, no neboli sme ani stiahnutí v obrane.

Mali sme rýchlosť, vedeli sme sa dostať hlbšie do ich defenzívy, no viac sme nedokázali. Nepochybujem o tom, že tento tím bude tvrdo pracovať a vyhrávať zápasy," uviedol Sanchez.

V pozápasovom rozhovore uviedol, že podiel na slabšom bodovom zisku v úvodných dvoch kolách mala aj absencia domáceho prostredia.

To sa zmení v ďalšom zápase, keď Girona vo štvrtok 29. augusta privíta Osasunu.