Greif chytil všetko, Valjent bol kapitán. Mallorca má stále šancu na finále

Slovenský obranca Martin Valjent v drese RCD Mallorca.
Slovenský obranca Martin Valjent v drese RCD Mallorca. (Autor: Reuters)

Náskok do odvety si nevytvoril ani jeden tím.

Copa del Rey - 1. zápas semifinále

RCD Mallorca - Real Sociedad (0:0)

/D. Greif a M. Valjent (obaja Mallorca) odohrali celý zápas/

MALLORCA. Futbalisti RCD Mallorca remizovali v utorkovom prvom semifinálovom stretnutí Španielskeho pohára s Realom Sociedad San Sebastian 0:0.

V drese domácich odohrali celý zápas brankár Dominik Greif aj obranca Martin Valjent.

Greif opäť dostal šancu v bráne Mallorky v pohárovom dueli a dokázal si udržať čisté konto.

V 59. minúte neinkasoval po strele Braisa Mendeza, ktorú vyrazil pred seba, a ani následnej veľkej šanci Umara Sadiqa z dorážky.

Najväčšiu šancu zápasu mal v 71. minúte Umar Sadiq, ktorý však prekopol prázdnu bránu Greifa. O pár momentov neskôr slovenský brankár zneškodnil aj strelu Andera Barrenetxeu z uhla.

Martin Valjent patril k oporám obrany, zápas dohrával od 77. minúty s kapitánskou páskou po odchode Daniho Rodrígueza.

Odveta v San Sebastiane je na programe 27. februára.

V druhom semifinále Copa del Rey sa stretnú Atletico Madrid a Athletico Bilbao, prvý zápas odohrajú v stredu v španielskej metropole.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Greif chytil všetko, Valjent bol kapitán. Mallorca má stále šancu na finále