Momentka zo zápasu Island - Slovensko v kvalifikácii EURO 2024. Na fotke David Hancko. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky|17. jún 2023 o 23:35

Hodnotíme výkony slovenských futbalistov v zápase proti Islandu v zápase kvalifikácie EURO 2024.

REYKJAVÍK, BRATISLAVA. Tréner Francesco Calzona postavil do kvalifikačného zápasu na Islande zrejme to najskúsenejšie, čo slovenský futbal mal v tomto momente k dispozícii.

V zápase roka, ako sám tento duel nazval, chýbali z rôznych dôvodov Ondrej Duda, Lukáš Haraslín či Vladimír Weiss mladší.

Na ihrisko tak musel vybehnúť Marek Hamšík po kariére či Milan Škriniar po troch mesiacoch bez futbalu. Po majstrovských sezónach nechýbali Denis Vavro, David Hancko, Stanislav Lobotka či Juraj Kucka.

Slovensko vyhralo v kvalifikácii EURO 2024 druhý zápas, domáci Island zdolalo 2:1. Výkony hráčov hodnotíme známkami od 1 po 10, pričom jeden je najmenej a desať najviac.

Martin Dúbravka - 4

V treťom zápase kvalifikácie neinkasoval gól z hry, čo je dobrý signál trénerovi Newcastlu. Dúbravka chce chytať pravidelne. Zápas na Islande ukázal, že to potrebuje.

Nemal zákrok, ktorým by sa chytil. V 14. minúte podcenil únik útočníka Islandu. V 39. minúte jeho laxná rozohrávka predchádzala penaltovej situácii.

V druhom polčase prakticky nemal prácu.

Peter Pekarík - 4

Domov»Futbal»Reprezentácie»Skúsení majstri kopili detinské chyby. Slovákov zachránila bizarnosť (hodnotenie)