Fotka zo zápasu Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava.
Fotka zo zápasu Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
SITA|23. jan 2024 o 16:34

Najlepšou ligou na svete je podľa Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku talianska Serie A.

BRATISLAVA. Talianska futbalová Serie A bola v uplynulom roku najlepšia ligová súťaž na svete podľa Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku (IFFHS).

Najvyššia súťaž na Apeninskom polostrove si v porovnaní s rebríčkom za rok 2022 polepšila o štyri priečky.

V rámci hodnotenia, ktoré zostavujú od roku 1991, sa Serie A umiestnila na najvyššom stupienku po dvanásty raz.

Druhou najlepšou ligovou súťažou na svete bola vlani anglická Premier League. Tá sa na "striebornej" pozícii umiestnila šiestykrát za ostatných sedem rokov, pričom v roku 2019 bola najvyššie.

Španielska La Liga si udržala miesto na pomyselnom pódiu, keď zopakovala predvlaňajšie 3. miesto. Na štvrtej pozícii bola najvyššia brazílska súťaž a ako piatu najlepšiu IFFHS klasifikovala nemeckú I. bundesligu.

Najvyššia slovenská súťaž bola ohodnotená ako 47. najlepšia na svete. Jej kvalita podľa IFFHS stúpla, keďže medziročne si v rebríčku polepšila o pätnásť priečok.

Na juhoamerickom kontinente bola po brazílskej druhou najlepšou súťažou liga v Argentíne. Na 3. priečke sa umiestnila kolumbijská najvyššia súťaž.

V zóne CONCACAF prekvapujúco nebola najlepšou súťažou kanadsko-americká Major League Soccer (MLS).

Tá skončila až tretia za "víťaznou" mexickou ligou a ako druhá najlepšia liga v rámci zóny CONCACAF bola vyhodnotená najvyššia súťaž v Kostarike.

V Ázii bola vlani na 1. mieste najvyššia súťaž v Kórejskej republike, nasledovaná ligami v Saudskej Arábii a Japonsku.

V Afrike bola najlepšie hodnotenou súťažou liga v Egypte a v rámci Oceánii pripadlo prvenstvo novozélandskej najvyššej súťaži.

Domov»Futbal»IFFHS zostavila rebríček najlepších líg sveta, slovenská súťaž si výrazne polepšila