Fotogaléria (13)
Tréner Francesco Calzona a jeho zverenec Norbert Gyömbér. (Autor: TASR / Pavel Neubauer)
Titanilla Bőd|5. jún 2024 o 23:35

Debutanti sa proti San Marínu uviedli v dobrom svetle.

WIENER NEUSTADT. Bola to posledná možnosť ukázať sa trénerovi v zápasových podmienkach. Slovenská futbalová reprezentácia odohrala svoj posledný prípravný zápas pred uzavretím nominácie na EURO.

Mužstvo Francesca Calzonu zdolalo San Maríno jednoznačne 4:0, góly zaznamenali Tomáš Rigo, Tomáš Suslov, Lukáš Haraslín a David Strelec.

Tréner národného tímu v piatok oznámi mená 26 hráčov, ktorí pocestujú do Nemecka.

Gólový debut Riga

„Ja aj tak málo spávam. Ani tieto dve noci toho veľa nenaspím. Bude mi ľúto, že niektorých chalanov nebudeme môcť zobrať do Nemecka, ale to je futbal, to je život,“ skonštatoval taliansky kouč, keď sa ho po zápase spýtali, či bude mať bezsenné noci pred určením nominácie.

San Marino je v svetovom rebríčku na 210. mieste, za ním figuruje už len Eritrea, ktorá je bez rankingu.

V asociačnom termíne pred EURO 2016 však hralo San Marino prípravný zápas s Chorvátskom (favorit vyhral 10:0) a pred turnajom v roku 2021 zase s Talianskom (neskorší majstri Európy zvíťazili 7:0).

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - San Maríno (príprava na EURO 2024)

V slovenskom reprezentačnom tíme si proti futbalovému trpaslíkovi odkrútili debut dvaja hráči: Tomáš Rigo bol v základnej zostave, kým Dominik Hollý nastúpil v 68. minúte.

Rigo skóroval už v piatej minúte a to mu dodalo sebavedomie, bol aktívny, pýtal si lopty, tlačil sa do útokov.

Strelec ešte musí vyrásť

„Rigo odohral slušný zápas s veľkým sebavedomím. Potrebuje však, aby nemal výkyvy. Ešte s nami nebol takú dlhú dobu, no títo hráči sú budúcnosť slovenského futbalu.

Musia pochopiť a mať v sebe mentalitu, že sa chcú zlepšovať, že európsky level je niekde inde,“ zdôraznil Calzona.

Isté miesto v nominácii nemá ani David Strelec. Prekrásny gól po výbornej akcii do siete San Marina mu môže pomôcť, no tréner vidí v jeho hernom prejave aj určité nedostatky.

Domov»EURO 2024»Nikto nezomrie, taký je futbal. Calzona sa o nominácii rozhodne na poslednú chvíľu