Zápas posledných. Malte v záverečných sekundách vybojoval bod striedajúci hráč

Futbalisti Malty, ilustračná fotografia.
Futbalisti Malty, ilustračná fotografia. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. okt 2021 o 20:24

Malta dvakrát vyrovnávala.

BRATISLAVA. Futbalisti domáceho Cypru remizovali v pondelok v kvalifikačnom zápase MS 2022 s Maltou 2:2.

V slovenskej H-skupine síce zastavili sériu štyroch prehier, v tabuľke sú ale s 5 bodmi poslední.

Malta je o skóre piata, obaja súperi strácajú štyri body na štvrté Slovensko, ktoré od 20.45 nastúpilo v Osijeku proti vicemajstrom sveta z Chorvátska.

Domáci na štadióne v Larnake mali dobrý vstup do zápasu. Aktívnym pressingom znepríjemňovali život súperovi. Už v 7. minúte ich prevahu korunoval otváracím gólom Papulis, ktorý sa presadil peknou technickou strelou z vnútra šestnástky.

V ďalšom priebehu prvého dejstva hostia postupne otupili domácu snahu, mali dokonca väčšie držanie lopty, ale šance na oboch stranách chýbali. V druhom polčase v 53. minúte vyrovnal hlavičkou po rohovom kope Zach Muscat.

V 72. minúte Malťania po ďalšom rohu nastrelili tyč domácej brány. Cyprus chcel doma uspieť a odplatiť súperovi prehru 0:3 z prvého zápasu.

Podarilo sa mu opäť sa dostať do vedenia v 80. minúte, keď po rýchlej akcii vykombinovala domáca ofenzíva obrancov a do poloprázdnej brány skóroval Sotiriu.

Pri akcii sa zranil brankár Malty Bonello, ktorý ešte stihol prvú strelu vyraziť, musel ho vystriedať kolega Galea.

V záverečnej nadstavenej sedemninútovke mohla Malta opäť po rohu vyrovnať a napokon sa jej to podarilo v 90.+8 minúte vďaka striedajúcemu Degabrielemu.

Kvalifikácia MS 2022 - Skupina H - 11. október:

Cyprus - Malta 2:2 (1:0)

Góly: 7. Papulis, 80. Sotiriu - 53. Z. Muscat, 90.+8 Degabriele

ŽK: Demetriu, Sotiriu, Joannu - Teuma

Rozhodovali: Higler - Zeinstra, Diks (všetci Hol.)

Cyprus: Michael - Andreu (78. Pittas), Soteriu, Antoniades - Demetriu (86. Psaltis), Kastanos, Kyriaku (79. Gogič), Joannu - Papulis (85. Panajotu), Sotiriu, Loizu (60. Kakullis)

Malta: Bonello (82. Galea) - Borg (57. Shaw), Pepe, Z. Muscat - Attard, Caruana (46. Pisani), Teuma, Camenzuli - Grech (70. Degabriele), Mbong (70. Dimech) - Montebello

Chorvátsko - Slovensko 2:2 (1:2)

Góly: 25. Kramarič, 71. Modrič - 20. Schranz, 45. Haraslín

ŽK: Barišič - Kucka, Rodák, Schranz, Hancko, Koscelník (všetci SR).

Rozhodovali: Hategan - Ghinguleac, Grigoriu (všetci Rum.), 9926 divákov

Chorvátsko: Livakovič - Stanišič (67. Livaja), Vida, Gvardiol, Barišič - Brozovič - Ivanušec (46. Vlašič), Modrič, Pašalič (60. Brekalo), Perišič - Kramarič (85. Sučič)

Slovensko: Rodák - Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko - Hrošovský - Schranz, Kucka (86. Jirka), Hamšík (41. Bero), Haraslín (72. Koscelník) - Almási

Slovinsko - Rusko 1:2 (1:2)

Góly: 40. Iličič - 28. Divejev, 32. Ďžikija

ŽK: Šporar, Gnezda Čerin, Verbič, Bijol, Rogelj, Lovrič - Sutormin

Rozhodovali: Dias - Tavares, Soares (všetci Port.)

Slovinsko: Oblak - Karničnik (87. Rogelj), Bijol, Mevlja, Balkovec - Gnezda Čerin (87. Zahovič), Kurtič - Iličič, Lovrič, Verbič (53. Šeško) - Šporar (72. Črnigoj)

Rusko: Safonov - Sutormin, Divejev (38. Osipenko), Džikija, Kudrjašov - Fomin (86. Jerochin), Barinov, Kuzjajev - Al. Mirančuk (78. Zabolotnyj), Smolov (78. Zacharjan), Bakajev (86. Čisťakov)

H-skupina - tabuľka:

Domov»MS vo futbale 2022»Zápas posledných. Malte v záverečných sekundách vybojoval bod striedajúci hráč