Chelsea - Real Madrid: ONLINE prenos z odvety štvrťfinále Ligy majstrov.
Chelsea - Real Madrid: ONLINE prenos z odvety štvrťfinále Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. apr 2023 o 18:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z odvety štvrťfinále Ligy majstrov: FC Chelsea - Real Madrid.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea a Realu Madrid dnes odohrali na štadióne Stamford Bridge odvetný zápas štvrťfinále Ligy majstrov 2022/2023.

Prvý zápas sa skončil lepšie pre španielskeho giganta, ktorý doma vyhral 2:0. V prvom polčase skóroval Benzema a po prestávke aj striedajúci Asensio.

V druhom zápase opäť vyhral španielsky veľkoklub 2:0 a s celkovým skóre 4:0 postúpil už do semifinále.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE: FC Chelsea - Real Madrid dnes (LIVE Liga majstrov 2022/23, štvrťfinále, utorok)

Liga majstrov Štvrťfinále 2022/2023
18.04.2023 o 21:00
Chelsea
0:2
(0:0, 0:2)
90+3 minúta
Ukončený
Real Madrid
Prehľad
Góly: 58. Rodrygo, 80. Rodrygo. ŽK: 34. Cucurella (CHE), 50. James (CHE), 90. Mudryk (CHE) – 21. Militão (REA). Rozhodca: Orsato – Carbone, Giallatini – Mariani. Diváci: 39 453.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Real Madrid to zvládol, 2:0 vyhral aj v Londýne a postúpil do semifinále Ligy majstrov.
Štatistické okienko:
Držanie lopty: 52 % : 48 %.
Strely na bránku: 6:5. Strely mimo bránku: 5:3. Rohové kopy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:8.
90+3
Koniec zápasu.
90+2
Loptu držia na svojich kopačkách hostia, postupne kombinujú a zápas dohrávajú.
90
yellowCardMychajlo Mudryk v závere duelu fauloval a videl za to žltú kartu.
88
Veľká šanca Viníciusa sa rátať nebude, jednalo sa o ofsajdové postavenie.
86
Hostia sa postupne dostávajú do jedného protiútoku za druhým.
84
Domácim už nevychádza ani rozohrávka, hostia si výsledok strážia.
83
Mudryk ani Félix Courtoisa neprekonali, v týchto chvíľach sa už môžeme baviť o rozhodnutom dvojzápase.
82
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF:
z ihriska odišiel Rodrygo a nahradil ho Marco Asensio,
z ihriska odišiel Dani Carvajal a nahradil ho Nacho Fernández.
80
goalTím Real Madrid CF skóroval! Po dobrej prihrávke nezaváhal pred odkrytou bránkou opäť RODRYGO. Aj na tomto góle sa podieľal Vinícius. 0:2. Asistencia Federico Valverde.
77
changeStriedanie v tíme Chelsea FC:
z ihriska odišiel Kai Havertz a nahradil ho Mason Mount.
76
z ihriska odišiel Toni Kroos a nahradil ho Dani Ceballos.
75
Vysoko nad hosťujúcu bránku zakončil zo strednej vzdialenosti Mudryk.
74
Času je čím ďalej, tým menej. Naviac, Real má zápas plne pod kontrolou.
72
Rohový kop domácich nebezpečenstvo nepriniesol, dobre zapracovala defenzíva hostí.
71
z ihriska odišiel Karim Benzema a nahradil ho Aurélien Tchouaméni.
69
Reece James bol opäť súčasťou útočnej akcie, jeho strelu zblokoval Éder Militão.
67
z ihriska odišiel Conor Gallagher a nahradil ho João Félix,
z ihriska odišiel Enzo Fernández a nahradil ho Raheem Sterling,
z ihriska odišiel Marc Cucurella a nahradil ho Mychajlo Mudryk.
66
Benzema vypálil len priamo do stredu domácej bránky, úspech neslávil.
65
Courtois zneškodnil aj center Jamesa z pravej strany. Domácim sa kráti čas.
64
Gallagher zariadil strelu Fernándezovi, toho zneškodnil pozorný Courtois.
61
Na lopte sa držia hostia.
60
Gallagher ohrozil hosťujúcu bránku, výraznejšie nebezpečenstvo ale nespôsobil.
58
goalTím Real Madrid CF skóroval! Strelou do ľavej časti bránky sa gólovo presadil RODRYGO, výrazný podiel na góle mal aj prihrávajúci Vinícius. 0:1. Asistencia Vinícius Júnior.
55
Po priamom kope domácich vystrelil Fernández, bol však nepresný.
54
Éder Militão sa poriadne pohral s nervami všetkých prítomných, jeho faul na Chalobaha mohol bez väčších problémov priniesť druhú žltú kartu.
52
importantObrovskú šancu zahodil Kanté! Po hlavičke Gallaghera bol jeho pokus zblokovaný.
50
yellowCardŽltú kartu dostal Reece James.
49
Zo štandardky nič nebolo.
48
Center Kroosa bol odvrátený, Real Madrid má k dispozícii rohový kop.
46
z ihriska odišiel David Alaba a nahradil ho Antonio Rüdiger.
46
Začal sa druhý polčas.
V prvej polovici zápasu medzi Chelsea a Realom Madrid sme presný zásah nevideli. Druhý polčas sa začne najskôr o 22:00.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
importantCourtois zachránil Real výborným zákrokom, po centri Jamesa zakončil Cucurella.
44
Nedovoleným zákrokom sa previnil Fofana.
42
Cucurellov center z rohového kopu odvrátil Benzema, Chelsea si roh zopakuje.
41
Strelou z voleja sa prezentoval Vinícius, lopta presvišťala vedľa domácej bránky.
40
Center z rohového kopu pozbieral pozorný a pripravený brankár Courtois.
39
Kantého center z pravej strany zblokoval na rohový kop brániaci Camavinga.
38
Loptu na svojich kopačkách držia hráči Chelsea, na väčšiu šancu ale už dlhšie čakajú.
36
Po spolupráci Kantého a Jamesa odvrátil loptu preč dobre brániaci Alaba.
34
yellowCardMarc Cucurella videl žltú kartu, Chelsea sa dostala pod menší tlak zo strany hostí.
33
Po strele Modrića budú rohový kop rozohrávať hráči hosťujúceho celku.
32
Benzema netrafil loptu ideálne, jeho strele chýbala razancia. V hre pokračoval Kepa.
31
Gallagherova hlavička sa napokon nepočíta, pískal sa ofsajd.
28
Viníciusov pokus zlikvidoval Kepa.
27
Benzema bol faulovaný viackrát za sebou. Nič to nemení na tom, že hostia majú zápas pod kontrolou.
25
Od svojej bránky bude loptu odkopávať vpred Thibaut Courtois.
23
Štandardka Chelsea nič nepriniesla, zdravotné ťažkosti naviac hlási práve Éder Militão.
21
yellowCardÉder Militão dostal za faul na Havertza žltú kartu.
20
importantCarvajal posunul loptu Rodrygovi, ten opečiatkoval bránkovú konštrukciu domácej bránky.
18
Rodrygov center bol nepresný, domáce mužstvo bude vhadzovať.
17
Defenzíva Realu zatiaľ funguje výborne, nutno ale podotknúť, že veľa práce jej Chelsea nenarobila.
16
Domáci získali rohový kop, za čiaru bol odvrátený center z kopačiek Cucurellu.
14
Chelsea zatiaľ dopláca na nepresnosti v rozohrávke a individuálne chyby, rukou zahral James.
12
Útok domácich po krídle nevyšiel, Real má k dispozícii vhadzovanie.
11
importantKanté napálil odrazenú loptu po akcii Jamesa s Havertzom len vedľa hosťujúcej bránky.
8
Na ľavom krídle hrajúci Vinícius centroval pred domácu bránku, lopta ale skončila za čiarou. Odkop zo svojich priestorov zaobstaral Kepa.
7
Drobné zdravotné problémy hlási po strete so Silvom Benzema, podľa všetkého je však v poriadku.
6
Alabov pas na spoluhráča odvrátil dobrým obranným zákrokom Silva.
5
Hosťujúci Real Madrid sa, taktiež pochopiteľne, nikam neponáhľa a drží loptu na svojej polovici ihriska postupnými prihrávkami.
3
Situácia z úvodnej minúty sa zopakovala, o stratu lopty domácich sa tentokrát pričinil Kanté.
2
Hráči Chelsea pochopiteľne súpera intenzívne napádajú už od úvodných minút. Je to logické, veď predsa doháňajú dvojgólovú stratu z prvého zápasu.
1
Kombinácia domácich dlho netrvala, loptu už vlastnia futbalisti Realu Madrid.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Chelsea FC: Arrizabalaga – Chalobah, T. Silva (C), W. Fofana – James, Kanté, E. Fernández, Kovačić, Cucurella – Gallagher – Havertz.
Náhradníci: É. Mendy – Azpilicueta, Hall, Chukwuemeka, Félix, Loftus-Cheek, Mount, Mudryk, Pulišić, Sterling, Zakaria, Zyech.
Tréner: Frank Lampard

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Lunin – Asensio, Ceballos, M. Díaz, N. Fernández, E. Hazard, Odriozola, Rüdiger, Vallejo, Tchouaméni, Vázquez.
Tréner: Carlo Ancelotti

Rozhodca: Orsato – Carbone, Giallatini – Mariani.
Chelsea FC čaká v odvetnom dueli štvrťfinále Ligy majstrov nesmierne náročná úloha, odvrátiť, a ideálne aj otočiť stav 0:2. Real Madrid CF zvíťazil doma hladko, góly dali Karim Benzema a Marco Asensio. Svoje so stretnutím urobilo aj vylúčenie vtedy hosťujúceho obrancu Bena Chilwella. Ďalší skvelý výkon predviedol aj Vinícius Júnior, podieľal sa na oboch presných zásahoch. Real bol štatisticky a herne lepší, naviac trestal skutočne školácke chyby súpera. Náskok si bude dozaista zodpovedne strážiť, jasný cieľ je postup.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z druhého zápasu štvrťfinále Ligy majstrov UEFA medzi tímami Chelsea FC a Real Madrid CF.

Stretnutie sa začne o 21:00.
Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Real Madrid zvíťazil aj v odvete a postúpil cez Chelsea do semifinále