Belgičan Thomas Meunier. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. okt 2022 o 18:15

Thomas Meunier podstúpil operáciu.

DORTMUND. Belgický futbalový reprezentant Thomas Meunier podstúpil operáciu zlomenej lícnej kosti a čaká ho niekoľkotýždňová pauza.

Tridsaťjedenročný obranca Borussie Dortmund však dúfa, že sa stihne zotaviť do začiatku majstrovstiev sveta v Katare. Tie sa začínajú 20. novembra.

Meunier sa zranil v stredajšom pohárovom zápase s Hannoverom 96 (2:0) a klub informoval, že sa nevráti pred bundesligovou prestávkou pred MS.

"Verí, že sa zúčastní majstrovstiev sveta," uviedol klub. Belgicko sa stretne v základnej skupine s Kanadou, Marokom a Chorvátskom.

"Červení diabli" budú obhajovať bronz spred štyroch rokov. Práve Meunier v zápase o tretie miesto proti Anglicku otvoril skóre už v štvrtej minúte a napokon sa jeho presný zásah ukázal pri výsledku 2:0 ako víťazný.

Domov»MS vo futbale 2022»Pred štyrmi rokmi rozhodol súboj o bronz. Stihne aj MS v Katare?