Barnabas Varga v nemocnici s maďarskými spoluhráčmi (Autor: X)
TASR|26. jún 2024 o 15:23

Pokračovať bude v domácej liečbe.

STUTTGART. Maďarského futbalového útočníka Barnabása Vargu prepustili v stredu po hrozivom zranení v súboji so Škótskom na EURO 2024 z nemocnice v Stuttgarte do domácej liečby. Informovala o tom AFP.

Varga po kolízii s brankárom súpera Angusom Gunnom utrpel otras mozgu i viacero zlomenín v oblasti tváre.

V nemocnici podstúpil operáciu a v prípade postupu svojho tímu do osemfinále sa už na turnaji nepredstaví.

Varga sa pri jednej z centrovaných lôpt do šestnástky v druhom polčase nešťastne zrazil s Gunnom a zostal nehybne ležať na trávniku. Tam ho potom dlhé minúty ošetrovali a neskôr na nosidlách transportovali do nemocnice.

Maďari napokon triumfovali nad Škótskom 1:0 gólom striedajúceho Kevina Csobotha v nadstavenom čase a zachovali si šancu na postup do osemfinále z tabuľky tretích tímov.

Domov»EURO 2024»Dobré správy zo Stuttgartu. Vargu po hrozivom zranení prepustili z nemocnice