Ďalší súper Slovenska v Lige národov nezačal ideálne, doma hladko prehral

Momentka zo zápasu Azerbajdžan - Švédsko v Lige národov
Momentka zo zápasu Azerbajdžan - Švédsko v Lige národov (Autor: TASR/AP)

Bývalý útočník Žiliny nepremenil penaltu.

Liga národov - 1. kolo

C-divízia - 1. skupina:

Azerbajdžan - Švédsko 1:3 (0:0)

Góly: 82. Dadašov - 65. a 71. Isak, 80. Gyökeres (z 11 m)

BRATISLAVA. Futbalisti Švédska vstúpili úspešne do nového ročníka Ligy národov. Vo štvrtkovom zápase "slovenskej" 1. skupiny C-divízie zvíťazili na pôde Azerbajdžanu 3:1.

Trojbodový zisk hostí zariadil dvoma gólmi útočník Alexander Isak, ktorý sa presadil v 65. a 71. minúte.

Výrazný podiel na triumfe Švédov mal aj ďalší zakončovateľ Viktor Gyökeres, ktorý si pripísal asistenciu pri oboch presných zásahoch Isaka a v 80. minúte sa sám z pokutového kopu zapísal do streleckej listiny.

Domáci mohli viesť po prvom dejstve, no v siedmej minúte nadstaveného času nepremenil penaltu Ramil Šejdajev, bývalý útočník MŠK Žilina.

Kontaktný gól Renata Dadašova z 82. minúty prišiel neskoro a domáci v závere nedokázali stretnutie zdramatizovať.

Práve Azerbajdžan bude v nedeľu ďalším súperom Slovenska v Košiciach (18.00 h). Švédov čaká v ten istý deň súboj s úvodným súperom "sokolov" - Estónskom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Ďalší súper Slovenska v Lige národov nezačal ideálne, doma hladko prehral