Futbalista FC Chelsea Nicolas Jackson strieľa gól v zápase proti West Hamu.
Futbalista FC Chelsea Nicolas Jackson strieľa gól v zápase proti West Hamu. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2024 o 15:50 (aktualizované 21. sep 2024 o 20:40)

Aston Villa predviedla obrat a dotiahla sa na čelo.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotňajšom zápase 5. kola anglickej Premier League nad AFC Bournemouth 3:0.

Triumf "The Reds" zariadil dvojgólový kolumbijský útočník Luiz Diaz. Všetky tri presné zásahy prišli v prvom polčase, tretí pridal Darwin Nunez.

Liverpool sa v neúplnej tabuľke posunul s 12 bodmi na čelo, o skóre pred Manchester City. Ten čaká v nedeľu šláger proti Arsenalu.

FC Chelsea uspela na pôde West Hamu United 3:0.

Presvedčivý triumf "The Blues" v londýnskom derby režíroval útočník Nicolas Jackson, ktorý k dvom gólom pridal asistenciu. Senegalčan pred niekoľkými dňami predĺžil s Chelsea zmluvu do roku 2033.

Tretí presný zásah dal po zmene strán Cole Palmer. Chelsea má po piatich dueloch na konte 10 bodov, "kladivári" nazbierali iba štyri.

Úspešný obrat sa podaril hráčom Aston Villy, ktorí prehrávali od 25. minúty proti Wolverhamptonu po góle Matheusa Cunhu.

Vyrovnať sa podarilo v 73. minúte Olliemu Watkinsovi a v 88. minúte zariadil plný bodový zisk tímu z Birminghamu obranca Ezri Konsa.

V nadstavenom čase ešte spečatil výhru domácich striedajúci Jhon Duran. Aston Villa je tak tretím tímom s 12 bodmi na konte.

Iba z lavičky náhradníkov sledoval prehru Newcastlu United slovenský brankár Martin Dúbravka, pred ktorým dostal opäť priestor Nemec Bernd Leno.

"Straky" prehrali na štadióne Craven Cottage s Fulhamom 1:3 po góloch Raula Jimeneza, Emila Smitha-Rowa a Reissa Nelsona.

Bez výhry je aj po piatich dueloch posledný Everton, ktorý však získal za remízu na ihrisku Leicesteru City prvý bod do tabuľky. Po dvoch prehrách naplno bodovali hráči Tottenhamu, ktorí zdolali Brentford 3:1.

Naopak, zakopnutiu sa nevyhli hráči Manchestru United.

"Červení diabli" iba remizovali na ihrisku Crystal Palace 0:0. Mužstvo trénera Erika ten Haga nazbieralo v piatich stretnutiach iba sedem bodov.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Chelsea ovládla londýnske derby. Blysol sa strelec, ktorý bude v tíme ďalšiu dekádu