Marek Rodák v drese Fulham FC.
Marek Rodák v drese Fulham FC. (Autor: Reuters)
Sportnet, TASR|26. aug 2023 o 18:07

Futbalisti Fulhamu si vybojovali cenný bod.

LONDÝN. Fulham FC získal zápase 3. kola anglickej Premier League cenný bod na pôde Arsenalu, s ktorým remizoval 2:2. Hostia prehrávali 1:2 a v 83. minúte prišli aj o vylúčeného Calvina Basseya.

O štyri minúty neskôr však paradoxne dokázali vyrovnať, keď sa presadil Joao Palhinha. Remízu napokon ubránili do konca zápasu.

Zaujímavosťou je, že slovenský brankár Marek Rodák dostal žltú kartu napriek tomu, že bol iba na striedačke. Prednosť v bráne Fulhamu dostal opäť Bernd Leno.

Obranca Fulhamu Bassey zostal po súboji so súperom otrasený vedľa brány hostí. Hra pokračovala a Arsenal o pár sekúnd skóroval. Rodák dostal žltú kartu za protesty, podobne ako tréner Fulhamu Marco Silva.

Podľa komentátora Canal+ Sport rozhodca Paul Tierney nemal dôvod prerušiť hru, ak nešlo o zranenie hlavy

Arsenal stratili prvé body v sezóne. V londýnskom derby inkasoval už v prvej minúte, keď sa presadil Brazílčan Andreas Pereira.

V 70. minúte vyrovnal z pokutového kopu Bukayo Saka a o 120 sekúnd neskôr po góle striedajúcwho Eddieho Nketiaha viedol Arsenal 2:1. Na triumf to však nestačilo.

Manchester United otočil duel s Nottinghamom Forest a zvíťazil 3:2. Hostia na Old Trafford zaskočili favorita a už vo štvrtej minúte viedli 2:0.

Domáci znížili Christianom Eriksenom, o vyrovnanie sa postaral Casemiro a dokonalý obrat zavŕšil Bruno Fernandes, ktorý v 76. minúte premenil penaltu.

Tottenham Hotspur uspel v úvodnom sobotňajšom zápase na pôde Bournemouthu 2:0.

Hostia sa ujali vedenia v 17. minúte zásluhou Jamesa Maddisona, po zmene strán spečatil ich triumf švédsky repezentant Dejan Kuluševski.

Spurs sú so siedmimi bodmi na čele neúplnej tabuľky o skóre pred Arsenalom.

Premier League - 3. kolo:

Arsenal FC - Fulham FC 2:2 (0:1)

Góly: 70. Saka (z 11 m), 72. Nketiah - 1. Pereira, 87. Palhinha

ČK: 83. Bassey (Fulham) po druhej ŽK

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1)

Góly: 17. Maddison, 63. Kuluševski

FC Brentford - Crystal Palace 1:1 (1:0)

Góly: 18. Schade - 76. Andersen

Everton FC - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)

Gól: 87. Kalajdžič

Manchester United - Nottingham Forest 3:2 (1:2)

Góly: 17. Eriksen, 52. Casemiro, 76. Fernandes (z 11 m) - 2. Awoniyi, 4. Boly

ČK: 67. Worrall (Nottingham)

Brighton & Hove Albion - West Ham United 1:3 (0:1)

Góly: 81. Gross - 19. Ward-Prowse, 58. Bowen, 63. Antonio

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Rodák dostal žltú kartu, aj keď bol iba na striedačke. Fulham vyrovnal s Arsenalom v oslabení