Mladý Belgičan zatienil Haalanda, podieľal sa na piatich góloch City

Jeremy Doku.
Jeremy Doku. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. nov 2023 o 15:39 (aktualizované 4. nov 2023 o 20:50)

Z víťazstva sa tešil aj ďalší manchesterský klub.

LONDÝN. V úvodnom sobotnom zápase 11. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester United na ihrisku Fulhamu 1:0.

Hrdinom bol Bruno Fernandes. Portugalský reprezentant, ktorý odohral svoj jubilejný 200. zápas za "červených diablov", skóroval z hranice šestnástky.

Iba na lavičke náhradníkov sedel slovenský brankár Marek Rodák. Jeho tím figuruje na 14. mieste neúplnej tabuľky, United sa posunuli na 8. pozíciu.

Zápas ovplyvnila situácia z prvého polčasu, keď gól McTominaya neuznal systém VAR. Tento moment opäť rozprúdil debaty o systéme VAR.

Manchester City potvrdil rolu favorita a poradil si s Bournemouthom 6:1.

Ústrednou postavou stretnutia bol 21-ročný belgický útočník Jeremy Doku, ktorý strelil prvý gól svojho tímu a ďalšie štyri spoluhráčom pripravil.

Vďaka zisku troch bodov sa "Citizens" vyšvihli na čelo neúplnej tabuľky.

Až na jedenásty pokus sa hráči Sheffieldu United dočkali prvého víťazstva v tomto ročníku. Pred svojimi fanúšikmi zdolali Wolverhampton 2:1 vďaka premenenej jedenástke Olivera Norwooda v desiatej minúte nadstavenia.

V záverečnom sobotnom stretnutí zvíťazili futbalisti Newcastlu United nad Arsenalom Londýn 1:0 po góle Anthonyho Gordona zo 64. minúty.

Arsenal prehral prvýkrát v tomto ligovom ročníku. Z lavičky náhradníkov sledoval duel slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Everton - Brighton 1:1 (1:0)

Góly: 7. Mykolenko - 84. Young (vlastný)

Manchester City - Bournemouth 6:1 (3:0)

Góly: 33. a 84. Silva, 30. Doku, 37. Akanji, 64. Foden, 88. Ake - 74. Sinisterra

Sheffield United - Wolverhampton 2:1 (0:0)

Góly: 72. Archer, 90.+10 Norwood (z 11 m) - 89. Bellegarde

Newcastle United - Arsenal 1:0 (0:0)

Gól: 64. Gordon

/Martin Dúbravka (Newcastle) bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Mladý Belgičan zatienil Haalanda, podieľal sa na piatich góloch City