Futbalisti FC Liverpool.
Futbalisti FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|27. aug 2022 o 15:30 (aktualizované 27. aug 2022 o 20:45)

Z víťazstva sa tešil aj Manchester United.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United si pripísali druhý triumf v tejto ligovej sezóne. Na ihrisku Southamptonu zvíťazili vo štvrtom kole tesne 1:0.

Rozhodol o tom zásah Bruna Fernandesa v 55. minúte. Portugalčan si nabehol na skvelý center Dioga Dalota a volejom poslal loptu presne k pravej žrdi.

Domáci mohli vyrovnať po hlavičke Joea Ariba. Brankár David de Gea však zachránil hostí vynikajúcim zákrokom a vychytal prvé čisto konto v sezóne.

Po nevydarenom úvode sezóny (dve remízy a jedna prehra, pozn.) si napravil chuť Liverpool, ktorý predviedol na Anfield Road ofenzívnu šou.

Bournemouthu nasúkal už v prvom polčase päť gólov a napokon triumfoval 9:0. Najväčší podiel na tom mal Roberto Firmino, ktorý mal bilanciu 2+3.

Liverpoolčania začali s demontážou hostí už v 3. minúte, keď sa presadil Luis Diaz. O tri minúty neskôr skóroval Harvey Elliott a do prestávky sa presadili ešte Trent Alexander Arnold, Roberto Firmino a Virgil van Dijk.

Po zmene strán si dal obranca Chris Mepham vlastný gól a potom opäť trafil Firmino. V 81. minúte namieril presne Fabio Carvalho a o štyri minúty neskôr uzavrel skóre svojím druhým gólom Diaz.

Rekordné víťazstvo 9:0 predtým dosiahol Manchester United, ktorý 4. marca 1995 zdolal takýmto pomerom Ipswich Town.

Tento kúsok zopakoval Leicester 25. októbra 2019, keď zdolal Southampton, a Manchester United zvíťazil 9:0 aj 2. februára 2021 takisto nad Southamptonom.

Deväť gólov v jednom zápase dal v rámci Premier League ešte Tottenham Hotspur, 22. novembra 2009 zvíťazil 9:1 nad Wiganom Athletic.

Obhajca titulu Manchester City otočil s Crystal Palace nepriaznivý stav z 0:2 na 4:2, Erling Haaland strelil v rozmedzí 62. a 81. minúty čistý hetrik.

Chelsea zdolala Leicester 2:1, hoci v 28. minúte dostal Conor Gallagher druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy.

Napriek tomu poslala "The Blues" do vedenia predsezónna posila Raheem Sterling v 47. minúte a ten istý hráč sa presadil aj o šestnásť minút neskôr. Hostia dokázali už len znížiť zásluhou Harveyho Barnesa.

Aj vo štvrtom zápase v sezóne triumfoval Arsenal Londýn, nad Fulhamom zvíťazil 2:1. S plným počtom 12 bodov zostal na čele tabuľky.

Slovenský brankár Marek Rodák sledoval z lavičky Fulhamu zápas na ihrisku lídra, prednosť dostal Nemec Bernd Leno.

Premier League - 4. kolo - sobota:

Southampton - Manchester United 0:1 (0:0)

Góly: 55. Fernandes

Manchester City - Crystal Palace 4:2 (0:2)

Góly: 62., 70. a 81. Haaland, 53. Silva - 4. Stones (vlastný), 21. Andersen

FC Liverpool - AFC Bournemouth 9:0 (5:0)

Góly: 3. a 85. Diaz, 31. a 62. Firmino, 6. Elliott, 28. Alexander-Arnold, 45. Van Dijk, 46. Mepham (vlastný), 81. Carvalho

FC Chelsea - Leicester City 2:1 (0:0)

Góly: 47. a 63. Sterling - 67. Barnes

ČK: 28. Gallagher (Chelsea) po druhej žltej karte

Brighton & Hove Albion - Leeds United 1:0 (0:0)

Gól: 66. Gross

FC Brentford - FC Everton 1:1 (0:1)

Góly: 85. Janelt - 24. Gordon

Arsenal Londýn - FC Fulham 2:1 (0:0)