Dúbravka nebol ani na lavičke, United vyhrali rozdielom triedy

Brazílčan Fred v drese Manchestru United.
Brazílčan Fred v drese Manchestru United. (Autor: TASR/AP)
TASR, hup|27. dec 2022 o 21:10 (aktualizované 28. dec 2022 o 08:00)

O výhru Chelsea sa postarali Havertz a Mount.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v utorkovom zápase 17. kola Premier League doma nad Bournemouthom 2:0.

O zisku troch bodov rozhodli v prvom polčase v rozpätí ôsmich minút, keď skórovali Kai Havertz a Mason Mount. Londýnčania sa vďaka víťazstvu posunuli sa na ôsmu priečku tabuľky, hosťom patrí štrnáste miesto.

Manchester United si poradil doma s Nottinghamom Forest 3:0.

O jeho góly sa postarali v prvom polčase Marcus Rashford s Anthonym Martialom, v závere druhého podčiarkol triumf striedajúci Fred.

Slovenský brankár Martin Dúbravka nebol ani na lavičke náhradníkov domáceho tímu, keďže Davidovi de Geovi kryl chrbát Angličan Tom Heaton.

"Červení diabli" figurujú na piatom mieste o bod za štvrtým Tottenhamom, ten však odohral o zápas viac. Nováčik z Nottinghamu je predposledný.

Premier League - 17. kolo:

Chelsea FC - AFC Bournemouth 2:0 (2:0)

Góly: 16. Havertz, 24. Mount

Manchester United - Nottingham Forest 3:0 (2:0)

Góly: 19. Rashford, 22. Martial, 87. Fred

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka nebol ani na lavičke, United vyhrali rozdielom triedy