Rusnák dostal suverénne najlepšiu známku, bol pri všetkých góloch

(vpravo) v drese tímu MLS Seattle Sounders.
Slovenský futbalista Albert Rusnák (vpravo) v drese tímu MLS Seattle Sounders. (Autor: TASR/ The Canadian Press via AP)
Sportnet|3. okt 2024 o 10:05

Seattle sa v tabuľke MLS vyšvihlo už na šieste miesto.

VANCOUVER. Slovenský futbalista Albert Rusnák strelil svoj deviaty gól v tejto sezóne MLS, čím prispel k výhre Seattle nad Vancouverom 3:0.

Tridsaťročný ofenzívny záložník odohral vynikajúci zápas. Bol pri všetkých troch góloch a od portálu SofaScore dostal suverénne najvyššiu známku 9,3.

Rusnák pri úvodnom góle zápasu zahrával rohový kop, po ktorom hlavičkoval Jordan Norris a loptu upratal do siete Georgi Minoungou.

Gólový moment bývalého hráča Groningenu či Realu Salt Lake prišiel v 65. minúte, keď premenil pokutový kop. Brankár súpera síce vystihol smer jeho strely, no Rusnák loptu poslal presne k žrdi.

O dve minúty neskôr v prečíslení troch proti dvom prihral loptu do ľavého krídla Paulovi Rothrockovi a ten uzavrel skóre na 3:0 pre Seattle.

Pre Sounders to bolo 15. víťazstvo v sezóne a v tabuľke MLS im patrí celková šiesta priečka. Už istým víťazom základnej časti je Inter Miami.

Tabuľka MLS

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»Rusnák dostal suverénne najlepšiu známku, bol pri všetkých góloch