Dohrával aj s Hanckom. Feyenoord pridal ešte gól a Ajax sa naďalej trápi

Calvin Stengs.
Calvin Stengs. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2023 o 16:18

V zápase nestrelil ani gól.

AMSTERDAM. V dohrávanom zápase holandskej ligy medzi Ajaxom Amsterdam a Feyenoordom Rotterdam sa zrodilo víťazstvo hostí 4:0.

V amsterdamskej aréne dohrali v stredu 35 minút za zatvorenými dverami.

Najslávnejšie derby v krajine "De Klassieker" nedohrali v nedeľu po tom, čo domáci fanúšikovia niekoľkokrát nahádzali na ihrisko pyrotechniku.

Ajax prehrával už do polčasu 0:3 a rozhodca po niekoľkých prerušeniach duel krátko po štarte druhého polčasu definitívne zrušil.

V Amsterdame pokračovali škaredé scény aj po ukončení stretnutia. Členovia tvrdého jadra vo veľkom zaútočili na hlavnú bránu štadióna a bojovali s poriadkovou políciou, ktorá použila slzný plyn.

Stredajších 35 minút odohral aj slovenský reprezentant Dávid Hancko, ktorý figuroval v základnej zostave Feynoordu. Leo Sauer sedel na lavičke náhradníkov.

Rekordný holandský šampión Ajax je v kríze, v úvodných štyroch dueloch získal päť bodov a patrí mu 14. priečka v tabuľke. Je to jeho najhorší štart od sezóny 1964/65.

Tabuľka Eredivisie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Eredivisie»Dohrával aj s Hanckom. Feyenoord pridal ešte gól a Ajax sa naďalej trápi