Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Fogarassy trénerom mužov ŠKP, uvažovali aj o Heisterovi

SITA|Publikované 9. júl 2007 o 13:44

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Hádzanári ŠKP Bratislava budú mať od nadchádzajúcej sezóny 2007/2008 novú trénerskú dvojicu. Po prestupe Štefana Katušáka k ženám ŠKP Štart povedie "policajtov" ako hlavný ...

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Hádzanári ŠKP Bratislava budú mať od nadchádzajúcej sezóny 2007/2008 novú trénerskú dvojicu. Po prestupe Štefana Katušáka k ženám ŠKP Štart povedie "policajtov" ako hlavný kormidelník Juraj Fogarassy s asistentom Jánom Kordošom. "Fogarassy je náš mládežnícky tréner, v uplynulom období robil pri mužskom tíme asistenta Jánovi Hianikovi a Štefanovi Katušákovi. Kordoš, ktorý sa vracia po dvoch rokoch z Rakúska, mal v minulosti taktiež na starosti mládež. Trénerský trh je značne obmedzený. Chceli sme novú tvár, uvažovali sme aj o Zoltánovi Heisterovi, avšak pre jeho pracovnú vyťaženosť i povinnosti v slovenskej mužskej reprezentácii sme sa potom rozhodli hľadať podobný typ. Niekoho, kto by dokázal zapracovať do mužstva mladých hráčov. Myslím si, že Fogarassy s Kordošom sú v tomto smere vhodnou voľbou. Ich pôsobenie sme zatiaľ časovo nelimitovali, perspektívne by sme však chceli, aby to bolo na dlhšie obdobie," informoval agentúru SITA manažér ŠKP Ľubomír Orosz.

Hádzanári bratislavského ŠKP obsadili v extralige mužov 2006/2007 konečné 7. miesto, keď si príslušnosť medzi elitou udržali až vďaka triumfu v prelínacej súťaži. "Radi by sme sa vrátili do prvej štvorky, kam patríme. Ak stabilizujeme káder, chceli by sme zabojovať o medailové priečky," dodal Ľ. Orosz.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.