Hráč ATU Košice strieľa gól
Hráč ATU Košice strieľa gól (Autor: SZFB)
TASR|30. okt 2023 o 14:14

Pozrite si výsledky 7. kola florbalovej extraligy mužov.

BRATISLAVA. V 7. kole florbalovej extraligy mužov sa viac darilo hosťom, doma boli úspešní iba hráči ATU Košice a Nižnej.

Prešov vybojoval tretiu výhru v sezóne, keď uspel na pôde Tempish Capitol 8:7. Naopak Florko Košice utrpelo druhú prehru, domácej Nižnej podľahlo 4:9.

Snipers Bratislava sa odrazili od dna tabuľky a vyhrali druhýkrát za sebou, tentoraz na ihrisku Tsunami 7:4. Čelo súťaže je maximálne vyrovnané, vedie 15-bodové kvarteto ŠK Lido, 1. FBC Trenčín, Florko a Grasshoppers.

V Košiciach boli diváci svedkom vyrovnaného súboja medzi ATU a AS Trenčín. Domáci viedli 4:2, ale napokon museli doháňať súpera a body až v samotnom závere tretej časti.

V 56. minúte viedli hostia 6:4, no ATU dokázalo zásluhou Šimu a Čonku-Skybu vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci premenil domáci Jakub Talarovič. ATU je aktuálne na 9. priečke s ôsmimi bodmi.

"Začiatok zápasu sme začali odvážne, dali sme dva góly a súpera sme nepustili do gólovej šance. V druhej tretine sme pridali tretí gól no Trenčania sa nevzdali a po našich zbytočných individuálnych chybách dali štyri góly.

V tretej tretine sme chceli rozhodnúť zápas, ale opak bol pravdou. Dostali sme dva góly a museli sme doťahovať výsledok do posledných sekúnd. Napínavý zápas pre diváka išiel do predĺženia a neskôr na nájazdy, v ktorých nás podržal Peťo Bretz a naši hráči premenili nájazdy.

Chcem poďakovať súperovi za fair play hru a nášmu tímu, že sme v pravú chvíľu ukázali, že vieme hrať a dávať góly," uviedol v tlačovej správe tréner košického tímu Róbert Bučko.

7. kolo Extraligy mužov:

TEMPISH CAPITOL Floorball Club - FBC DAG Prešov 7:8 (3:1, 1:4, 3:3)

Góly: 9. Adamčík, 12. Pavlák, 13. Dluhoš, 19. Filipak, 41. Hečko, 58. Pavlák, 59. Pavlák - 18. Joščák, 31. Joščák, 37. Kriš, 38. Štofko, 40. Krivda, 43. Kriš, 43. Kriš, 54. Hrabovský

DTF team Detva Joxers - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 4:9 (1:2, 3:2, 0:5)

Góly: 20. Míšek, 26. Kucej, 29. Macák, 30. Zorvan - 3. Masár, 16. Nehila, 21. Nôta, 39. Gažík, 41. Nôta, 50. Pagáč, 54. Kažimír, 55. Nôta, 60. Nehila

FBK Nižná - FK Florko Košice 9:4 (5:1, 3:0, 1:3)

Góly: 3. Laštík, 4. Laštík, 6. Žák, 14. Nákačka, 15. Nákačka, 26. Nákačka, 34. Reguly, 40. Reguly, 58. Reguly - 18. Bačišin, 47. Blaško, 50. Tomčo, 56. Kátlovský, 57. Tomčo

FaBK ATU Košice - FBK AS Trenčín 7:6 pp a sn (2:0, 2:4, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Talarovič, 20. Németh, 24. Pazsiczký, 28. Navrátil, 57. Šima, 60. Čonka-Skyba, 66. Talarovič - 24. Kusenda, 25. Kollár, 37. Oriešek, 40. Matejka, 41. Kusenda, 56. Zverbik

Tsunami Záhorská Bystrica - EXEL Snipers Bratislava 4:7 (2:1, 1:4, 1:2)

Góly: 3. Jurica, 14. Šifra, 32. Bujna, 43. Banga - 18. Pacek, 29. Ponomarenko, 36. Nikulin, 38. Koller, 40. Rogatych, 41. Vránek, 60. Vránek

Tabuľka extraligy mužov

Domov»Halové športy»Florbal»Prešov zaznamenal tretiu výhru v rade, Snipers Bratislava sa odrazili od dna tabuľky