Fiorentina drží post lídra Serie A, rímske derby pre AS

"Stará dáma" sa s Empoli natrápila, no napokon Turínčania odchádzajú s troma bodmi. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. nov 2015 o 21:09

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 12. kola talianskej futbalovej Serie A.

RÍM. V nedeľňajšom večernom súboji 12. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Fiorentiny na pôde Sampdorie Janov 2:0 a pri rovnosti 27 bodov si udržali vďaka lepšiemu skóre vedúcu pozíciu v tabuľke pred Interom Miláno.

V drese Sampdorie zasiahol do diania v 65. minúte slovenský stredopoliar Dávid Ivan, v tom čase však už jeho tím prehrával 0:2.

V prestížnom rímskom derby zvíťazil AS nad Laziom 2:0. Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte z jedenástky bosniansky útočník Edin Džeko, po zmene strán zvýšil náskok "vlkov" reprezentant Pobrežia Slonoviny Gervinho.

Gól Gervinha na 2:0

Úspešné ťaženie svojho tímu sledoval iba z lavičky náhradníkov slovenský reprezentant Norbert Győmbér.

AS sa v tabuľke dostal na 2. priečku, na vedúci Inter stráca jeden bod.

Tretí je SSC Neapol, ktorý zdolal Udinese Calcio 1:0 po góle argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina z 53. minúty.

O výhre "partenopei" rozhodol argentínsky kanonier Higuain. Foto: SITA/AP

Celý zápas v drese víťazov odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Úradujúci majster Juventus Turín síce v Empoli inkasoval ako prvý, no gólmi Maria Mandžukiča, Patrica Evru a Paula Dybalu napokon otočil na 3:1 a získal všetky tri body.

Na posledné miesto spadlo Carpi, ktoré prehralo so Sassuolom 0:1.

Pri rovnosti 6 bodov s predposledným Hellasom Verona má horšie skóre.

Dvanáste kolo skompletizuje duel Sampdorie Janov s Fiorentinou (20.45 h).