Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Fanúšikovia Torpeda Moskva vyčíňali, svedkami aj Slováci

Slovenský brankár Ján Mucha svedkom vyčíňania fanúšikov Torpeda Moskva. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 6. apr 2015 o 07:59

Výkonný riaditeľ ruskej ligy vyhlásil, že ruský klub neminú tvrdé sankcie.

MOSKVA. Nedeľňajší zápas ruskej futbalovej ligy medzi Arsenalom Tula a Torpedom Moskva prerušili výtržnosti fanúšikov hostí. Duel napokon pokračoval a domáci Arsenal v zostave s dvomi Slovákmi, brankárom Jánom Muchom a obrancom Lukášom Tesákom, podľahol 1:3.

Trhali stoličky

"V 31. minúte priaznivci z hosťujúceho moskovského klubu prelomili bariéry v prednej časti sektora hostí a snažili sa dostať k východnej tribúne, kde sedeli ženy a deti," uviedol podľa agentúry Reuters vo vyhlásení Arsenal Tula.

Ako ďalej informoval, prívrženci Moskovčanov trhali stoličky a hádzali ich do usporiadateľskej služby a bezpečnostných zložiek. Rozhodca Alexander Jegorov po vypuknutí nepokojov prerušil zápas na sedem minút a poslal hráčov do kabín.

Fanúšikom oboch táborov sa následne podarilo prekonať bariéry a dostali sa do vzájomnej konfrontácie na bežeckej trati pri hracej ploche.

Klub neminú sankcie

Výkonný riaditeľ ruskej ligy Sergej Čeban vyhlásil, že Torpedo neminú tvrdé sankcie.

"Ľudí, ktorí stoja za týmito problémami, zadržali. Bezpečnostné sily sa zachovali veľmi profesionálne. Torpedo môže očakávať tvrdý postih, nie je to po prvý raz, keď prišlo k prerušeniu zápasu. Trest bude krutý," povedal.

Fanúšikovia Torpeda spôsobili v tejto sezóne viaceré problémy a klubu trikrát udelili sankcie za ich rasistické správanie sa.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.