Renáta Jamrichová. (Autor: TASR - Veronika Mihaliková)
Sportnet|29. júl 2022 o 18:38 (aktualizované 29. júl 2022 o 19:55)

Jamrichová k zlatu vo dvojhre pridala medailu z mixu.

EYOF 2022 - tenis

Štvorhra mix - finále:

Renáta Jamrichová, Daniel Balaščák (SR) - Eva Ionescuová, Gabriel Ghetu (Rum.) 6:4, 7:5

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenskí tenisti Renáta Jamrichová a Daniel Balaščák získali na na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) zlato v zmiešanej štvorhre.

Domáci pár zdolal vo finále rumunskú dvojicu Eva Ionescuová a Gabriel Ghetu 6:4 a 7:5.

Jamrichová v piatok získala pre Slovensko prvú zlatú medailu na EYOF, keď vo finále dvojhry dievčat zdolala Nemku Philippu Farberovú jednoznačne 6:1 a 6:0.

V prvom sete prehrával slovenský tandem 1:3. Jamrichová s Balaščákom však v ďalších minútach vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech.

V druhom dejstve sa Rumuni po rýchlom brejku ujali vedenia 3:0.

Slováci však vyrovnali na 3:3, za stavu 5:5 prelomili podanie Ghetua a zápas už dotiahli do úspešného konca.

V dvanástom geme premenili hneď prvý mečbal a postarali sa o šiestu medailu pre Slovensko na EYOF (2-1-3).

"Prežívam veľmi dobré pocity. Získala som dve zlaté medaily pred domácim publikom, čo si viac môžem želať.

Hrali sme proti kvalitným súperom a zvládli sme stretnutie výborne. Bola som dosť unavená, keďže to dnes bol môj už tretí zápas, ale zároveň aj uvoľnená. Nemali sme čo stratiť," uviedla Jamrichová pre portál olympic.sk.

Balaščák veril, že s Jamrichovou sa im v druhom sete podarí otočiť nepriaznivý vývoj.

"Skóre sa pre nás nevyvíjalo veľmi priaznivo, ale boli sme dole iba jeden brejk a dalo sa s tým niečo robiť. Renáta mi veľmi pomohla. Zvládli sme to výborne. Väčšinou sme si všetci držali servisy, tie sú vo štvorhre najdôležitejšie."