Extraliga mužov - skupinová fáza - streda - 1. kolo -

SITA|5. dec 2007 o 21:15

BRATISLAVA 5. decembra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších zápasov 1. kola skupinovej fázy slovenskej extraligy hádzanárov:

A-skupina:

MŠK Hlohovec - MŠK HANT Považská Bystrica 27:27 (15:14)

Najviac gólov: F. Zaťko 9/5, Baka 8, Cibulka 4 - Martin Kozák 8/3, J. Hanták ml. 6/4, Hološko a Adamčík po 4

Pok. hody: 5/5 - 10/7, vylúčení: 6 - 3, rozhodovali: Černý a Jahodka, 280 divákov

Vyrovnaný zápas spočiatku charakterizovalo veľa technických chýb Hlohovca. Domáci zle začali, no v polčasovej prestávke už nad favoritom z Považia viedli. V ďalšom priebehu sa oba tímy striedali vo vedení, v poslednej minúte Hlohovec vyrovnal zo sedemmetrového pokutového hodu.

B-skupina:

IS Košice - MHK Martin 37:21 (17:8)

Najviac gólov: Strapko 7, Pecha a Baláž po 6 - Šavol 4, Kuchárik a Bíro po 3

Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčení: 6 - 5, ČK: Krstič (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Ondogrecula ml. a Baďura, 250 divákov

Favorizovaní Košičania si už do polčasovej prestávky vypracovali proti Martinu deväťgólový náskok, ktorý po zmene strán dokázali ešte zvýšiť na konečný 16-gólový rozdiel.

TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 31:31 (18:18)

Najviac gólov: Fekete 8, Ivanov 7 - Mi. Kozák 9, Mikuš 5

Pok. hody: 5/5 - 8/3, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí si ani jeden zo súperov nedokázal vybudovať dostatočný náskok. Raz viedli domáci hádzanári, raz hostia. V závere bratislavskí policajti dokázali zmazať dvojgólové manko Nových Zámkov a body sa tak napokon delili.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Extraliga mužov - skupinová fáza - streda - 1. kolo -