Extraliga mužov - predohrávky 13. kola - streda

SITA|21. nov 2007 o 20:54

BRATISLAVA 21. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších predohrávaných stretnutí 13. kola slovenskej extraligy hádzanárov:

MŠK HANT Považská Bystrica - Tatran Prešov 28:29 (16:12)

Najviac gólov: J. Hanták ml. a Ďuriš po 5, Martin Kozák a Adamčík po 4 - Kozlov 6, Tumidalský 5, Radčenko a Pekár po 4

Pok. hody: 3/1 - 2/0, vylúčení: 6 - 6, ČK: Opoldík (Považská Bystrica) za faul, rozhodovali: Richvalský a Sabol, 600 divákov

Považská Bystrica podala v predohrávke 13. kola proti kompletnému Prešovu výborný výkon a nechýbalo veľa, aby tímu zo Šariša zobrala vôbec prvé body v aktuálnom extraligovom ročníku. Domáci viedli v prvom polčase 13:9 a do kabín odchádzali tímy za stavu 16:12. Keď Považania zvýšili v 34. min na 19:13 a v 39. min bolo ešte 21:16, zdalo sa byť rozhodnuté. Majster však následne zapol na plné obrátky, využil skutočnosť, že domáci hádzanári jedenásť minút nestrelili gól a zrazu Tatran viedol 24:21. Hráči Považskej Bystrice však naďalej bojovali, "neznechutil" ich ani stav 24:27 v 56. min, pretože Kozák minútu pred záverom vyrovnal na 28:28. Rozhodujúci gól strelil 30 sekúnd pred koncom duelu hosťujúci Radčenko.

HC THP Topvar Topoľčany - TJ Štart Nové Zámky 13:18 (7:9)

Najviac gólov: Ševčík 5/2, Šupčík 3, Jurdák 2 - Rábek 12/6, Szücs 3

Pok. hody: 3/2 - 8/6, vylúčení: 8 - 7, ČK: O. Meluš a Ivanov (obaja N. Zámky) - obaja za tri vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 200 divákov

V zápase nebolo vidieť rozdiel medzi posledným a štvrtým tímom v tabuľke. Nebyť niektorých sporných vylúčení na začiatku druhého polčasu (za 13 minút dostalo dvojminútový trest päť hráčov domácich, pozn.), čo hádzanárom Topoľčian odčerpávalo sily, možno by bol výsledok iný. Strelecky sa presadil hosťujúci Rábek, autor 12 gólov.