Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Extraliga mužov - 12. kolo - sobota

SITA|Publikované 17. nov 2007 o 19:33

BRATISLAVA 17. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola slovenskej extraligy hádzanárov:

MŠK Hlohovec - MŠK HANT Považská Bystrica 26:25 (13:12)

Najviac gólov: Pupík 10, Zaťko 6/1, Cibulka 6 - Frajkor 6/1, Hološko 5, Hanták a Firit po 4

Pok. hody: 3/1 - 1/1, vylúčení: 2 - 3, ČK: nebola, rozhodovali: Nagy a Novák, 380 divákov

Celý zápas bol vyrovnaný, hoci domáci Hlohovec zaznamenal svoje úvodné góly až v 5. minúte prvého polčasu. Ani začiatok druhého dejstva im nevyšiel, keď prvýkrát rozvlnili sieť až v 9. minúte. V druhom polčase dráma vyvrcholila, keď v 17. min Hlohovčania využili vylúčenie Považskobystričana Adamčíka a šnúrou troch gólov v rade rozhodli o osude stretnutia.

HC THP Topvar Topoľčany - IS Košice 25:31 (10:15)

Najviac gólov: Ševčík 6/4, Šupčík a Pargáč po 5 - P. Hruščák 10/2, Strapko 7, Guzy 6

Pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 200 divákov

V Topoľčanoch sa hralo pekné, dramatické a vyrovnané stretnutie. Škoda nevyužitých šancí domácich za stavu 21:25, čo potom hostia využili a zápas už dotiahli do víťazného konca.

ŠKP Bratislava - MHK Martin 36:25 (20:11)

Najviac gólov: Mikuš 8, Kozák a Baďura po 5 - R. Kováč 5, Bíro a Malík po 4

Pok. hody: 5/1 - 0/0, vylúčení: 10 - 11, ČK: Malík a Šavol (obaja Martin) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Miroslav Leško a Peter Leško, 150 divákov

V prvom polčase sa ŠKP prezentoval kvalitným výkonom. Na hre domácich bolo vidieť najmä dodržiavanie taktických pokynov od trénera. V druhom dejstve prišla trochu nekoncentrovanosť, poľavenie, ale konečný výsledok bol jednoznačný.