Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Naplnil sa horší scenár, máme Slovákov, vravia budúci súperi z EURO

Milan Škriniar a Peter Pekarík. (Autor: AP/Peter Morrison)
SITA|13. nov 2020 o 12:30

Slovensko chce byť čiernym koňom.

BRATISLAVA. Ak koronakríza do budúceho leta poľaví a majstrovstvá Európy vo futbale sa na druhý pokus podarí uskutočniť, slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na zápasy svojej reprezentácie proti Poliakom, Švédom a Španielom.

Prvé dva súboje odohrajú Slováci 14. a 18. júna 2021 v írskom Dubline, tretí príde na rad 23. júna v Bilbau, čiže Španieli budú mať výhodu domáceho prostredia.

Kliment: Chceme byť čiernym koňom

"Naplnil sa ten horší scenár, v skupine máme Slovákov, nie Severných Írov. A Slováci majú v tíme niekdajšieho hráča Legie Varšava Ondreja Dudu a tiež súčasného obrancu Lechu Poznaň Ľubomíra Šatku. Budú naším prvým súperom na majstrovstvách Európy," píšu poľské médiá, konkrétne portál sport.pl.

Poliaci citujú bývalého generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta, ktorý povedal, že Slovensko na budúcoročnom kontinentálnom vrchole rozhodne nechce byť do počtu.

"Chceme byť čiernym koňom našej skupiny, hoci si uvedomujeme, do čoho pôjdeme. Španielsko je favorit, bol by ním každý tím žrebovaný z prvého koša.

Poliaci majú veľmi dobré mužstvo a výnimočného útočníka Roberta Lewandowského. Považujem ich za tím, ktorý môže niečo dokázať nielen v bojoch v skupine. My však máme tiež svoje vysoké aj realistické ambície," uviedol Kliment pre poľský zdroj.

Upozorňujú aj na Škriniara

Poliaci upozorňujú, že Slováci si pred jedenástimi rokmi vybojovali premiérovú účasť na majstrovstvách sveta práve na úkor poľského tímu. V záverečnom kvalifikačnom zápase v snehovej fujavici v Chorzówe vyhrali 1:0.

"Na majstrovstvách sveta sa vtedy Slovákom podaril husársky kúsok, keď vyradili úradujúceho šampióna Taliansko a postúpili do osemfinále. Postúpiť zo skupiny do vyraďovacej fázy sa im neskôr podarilo aj na európskom šampionáte v roku 2016 vo Francúzsku," napísal sport.pl.

Poľské médiá pripomínajú, že okrem legendy Neapola, tvorcu hry Mareka Hamšíka, je jedným z lídrov slovenského tímu obranca Milan Škriniar, ktorý má za sebou 131 zápasov v drese Interu Miláno.

"Jeho bývalý tréner Luciano Spalletti o Škriniarovi povedal, že má hodnotu 100 miliónov eur. Portál Transfermarkt odhaduje jeho súčasnú cenu na 50 miliónov eur," dodal sport.pl.

Súvisiace články