Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Prvá možnosť. Slováci budú počas EURO v tréningovom centre Zenitu Petrohrad

Slovenskí futbalisti. (Autor: TASR)
TASR|11. máj 2021 o 23:19

Tarkovič vyjadril spokojnosť s výberom tréningového centra.

BRATISLAVA. Slovenská futbalové reprezentácia bude mať počas majstrovstiev Európy 2020 základňu v petrohradskom hoteli Belmond a v tréningovom centre Zenitu Petrohrad.

V utorok o tom informoval Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojej oficiálnej webstránke.

Pôvodne mali Slováci mať základňu v Dubline, no írska metropola napokon súboje európskeho šampionátu hostiť nebude.

"Po tom, ako sa zmenili dejiská zápasov v našej skupine, sme museli reagovať operatívne. Hovoriť, či sťažovať sa na to, že sú to neštandardné podmienky, by nikomu ani ničomu nepomohlo. Videli sme štyri možnosti na ubytovanie.

Spravili sme si poradie, prvá možnosť padla, ďalšou alternatívou je hotel Belmond," prezradil v rozhovore pre futbalsfz.sk tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič.

Zázemie vybraného hotela využívala počas svetového šampionátu v roku 2018 reprezentácia Saudskej Arábie.

"Skúseností personál má. Samozrejme, aj tam musia reagovať na situáciu a akceptovať pandemické podmienky a vytvoriť potrebnú bublinu," pripomenul kouč Slovákov.

Tarkovič vyjadril zároveň spokojnosť s výberom tréningového centra: "Základňa Zenitu má dve ihriská a príslušné zázemie. Z ponúkaných možností to bola naša prvá voľba. Spĺňa naše predstavy aj požiadavky."

Slováci mali zápasy v E-skupine pôvodne odohrať v Dubline a Bilbau, no obe mestá prišli o hostiteľské práva pre nemožnosť vpustiť divákov na štadióny.

Európska futbalová únia (UEFA) tak presunula duely Slovákov do Petrohradu a Sevilly. V Petrohrade sa Slovensko stretne 14. júna s Poľskom a o štyri dni neskôr so Švédskom.

Súvisiace články