Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Boženík sa teší na Wales. Mám rád súboje, rád si to s nimi rozdám, vraví

Róbert Boženík. (Autor: Martin Baumann TASR)
SITA|7. okt 2019 o 12:36

Prioritou mladíka nie sú góly.

ŠAMORÍN. Má iba 19 rokov, ale odvaha aj futbalové umenie na ihrisku mu nechýbajú.

Róbert Boženík prišiel na reprezentačný zraz pred kvalifikačným súbojom ME 2020 proti Walesu s vizitkou hráča, ktorý gólom rozhodol predchádzajúci mimoriadne dôležitý súboj v Budapešti.

Slováci sa víťazstvom nad Maďarmi (2:1) udržali v reálnej hre o postup z E-skupiny.

"Veľmi sa teším, že som opäť v reprezentácii. Ak sa dostanem na ihrisko, nechám tam všetko. Budem jazdiť, šprintovať, hrať čo najlepšie... Z minulosti sa žiť nedá, preto sa musím naďalej snažiť. A je jedno, kto strelí gól, najmä nech je naše mužstvo úspešné," pripomenul staré futbalové pravdy mladík z hrotu útoku.

Nie je priorita, aby som dával góly, vraví Boženík

Boženík v novembri oslávi 20 rokov, ale v najvyššej slovenskej súťaži už stihol nastrieľať 16 gólov. K trinástim z minulej sezóny pridal v tej aktuálnej v drese MŠK Žilina ďalšie tri a momentálne nepatrí k najlepším kanonierom Fortuna ligy.

Na druhej strane, Žilinčania sú v tabuľke na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako líder a obhajca titulu Slovan Bratislava.

"Naozaj nie je priorita, že ja musím dávať góly. Dôležité je, aby sme napredovali ako mužstvo. S tým som prišiel aj do reprezentácie," zdupľoval Boženík.

Štvrtkový súboj proti Walesu bude ďalší z kategórie kľúčových. Slováci chcú Walesanom odplatiť marcovú prehru z Cardiffu (0:1) a priblížiť si účasť na európskom šampionáte. A čo očakáva od konfrontácie s ostrovným tímom z Veľkej Británie Boženík?

"Často sledujem anglický futbal, viem, aké sú tam súboje a mám ich rád. Nerád odskakujem zo súbojov s protihráčmi, rád si to s nimi rozdám. Ak dostanem šancu na ihrisku, budem chodiť do súbojov aj proti Walesanom a snažiť sa ich vyhrávať," odpovedal Boženík na otázku SITA.

Futbalu sa snaží odovzdať všetko

"Musíme hrať aktívne, aby sme súpera čo najviac pritlačili a dotiahli šance do gólov. Verím, že ak premeníme prvú šancu, pridáme aj ďalší gól a zvíťazíme. Nerád by som však dával nejaké veľké vyhlásenia. Všetci dobre vieme, o čo hráme," dodal Boženík.

Rodák z Terchovej je vo veku, keď športovcom hrozí množstvo bočných vplyvov, ktoré ich môžu brzdiť v kariérnom rozlete. U Boženíka sa zatiaľ zdá, že nerieši nič iné ako futbal. "Je to tak. Sústredím sa na futbal, ktorý milujem. Snažím sa mu odovzdávať všetko," doplnil jeden z najväčších talentov pod Tatrami.

Slovenských futbalistov čakajú tento týždeň dve medzištátne previerky. Vo štvrtok 10. októbra to bude už spomenutý zápas E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020 proti Walesu v Trnave a o tri dni neskôr prípravný duel proti Paraguaju v Bratislave.

Súboj proti juhoamerickému tímu poslúži aj ako oficiálna rozlúčka s najcennejším dresom v podaní trojice dlhoročných reprezentantov - Martina Škrtela, Tomáša Hubočana a Adama Nemca.

Súvisiace články