Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Hamšík si pred Walesom oddýchol v Dubaji. Som plný elánu do futbalu, vraví

Marek Hamšík. (Autor: Dano Veselský TASR)
SITA|7. okt 2019 o 09:10

Slovensko čaká ďalší kľúčový zápas.

BRATISLAVA. Septembrovým víťazstvom na pôde Maďarska (2:1) sa slovenskí futbalisti reprezentanti vrátili do hry o postup na ME 2020.

Už vo štvrtok 10. októbra ich však v Trnave čaká ďalšie mimoriadne dôležité stretnutie proti Walesu, v ktorého nominácii nechýba hviezdny útočník Gareth Bale.

Slovenský kapitán Marek Hamšík uznal kvality hráča Realu Madrid, no tiež vyzdvihol silu celého ostrovného mužstva.

Hamšíkovi sa sezóna už skončila

"Samozrejme, Bale patrí medzi najlepších hráčov planéty. Je to rozdielový hráč, ale celkovo je Wales veľmi nepríjemný súper. Hrá dynamický ostrovný futbal a má výborne protiútoky.

Je tam veľa rýchlych hráčov, takže si musíme dávať pozor na to, aby sme to príliš neotvorili," povedal najlepší reprezentačný strelec Slovenska na nedeľňajšom mediálnom termíne v Šamoríne.

Kým väčšina hráčov prichádza na reprezentačný zraz zo svojich klubov, v prípade Mareka Hamšíka je to inak. Pre hráča čínskeho klubu Ta-lien I-fang sa už klubová sezóna skončila, niekoľko dní tak strávil pri mori.

Musíme nechať na ihrisku všetko

"Bol som na dovolenke v Dubaji. Pauza mi určite padla vhod, trošku som si oddýchol a som plný elánu do futbalu," pokračoval 32-ročný rodák z Banskej Bystrice.

Hoci posledné vzájomné konfrontácie boli herne vyrovnané, z pohľadu výsledku priaznivejšie pre Walesanov.

Na európskom šampionáte 2016 vo Francúzsku vyhrali 2:1 a pri vstupe do prebiehajúcej kvalifikácie sa doma tešili po výsledku 1:0. Marek Hamšík naznačil spôsob, ako túto negatívnu bilanciu zmeniť.

"Treba si zobrať pozitíva zo zápasu s Maďarskom alebo z druhého polčasu proti Walesu, kde sme boli lepší a ukázali, že sa dá s nimi hrať. Bude to o malých chybách, takže treba byť sústredení a nechať na ihrisku všetko. Je to dôležitý zápas, veľmi sa naň teším," dodal Hamšík.

Súvisiace články