Teemu Pukki po góle.
Teemu Pukki po góle. (Autor: TASR)
TASR|15. nov 2019 o 20:09

Španieli rozdrvili Maltu.

BRATISLAVA. Fínski futbalisti sa po prvý raz v histórii predstavia na majstrovstvách Európy. Účasť na šampionáte 2020 si zaistili piatkovým víťazstvom v Helsinkách nad Lichtenštajnskom 3:0.

V J-skupine majú pred posledným zápasom isté druhé miesto v tabuľke, prví skončia Taliani.

V bránke Fínska odchytal celý duel slovenský rodák Lukáš Hrádecký, veľa práce však nemal, keď hostia naňho vystrelili iba raz. Historický víťazný gól strelil v 21. minúte Jasse Tuominen.

Postup poistil po zmene strán Teemu Pukki, ktorý najprv v 63. minúte premenil jedenástku, definitívne uzavrel skóre o dvanásť minút neskôr. V ďalšom zápase "jéčka" Grécko zvíťazilo v Arménsku 1:0.

Fínsko je jedenásty istý účastník EURO 2020, doteraz sa kvalifikovali Španielsko, Turecko, Francúzsko, Anglicko, Česko, Poľsko, Taliansko, Ukrajina, Rusko a Belgicko.

Teoretickú nádej živili v F-skupine futbalisti Nórska, keď zdolali mužstvo Faerských ostrovov hladko 4:0 a dotiahli sa o bod za druhých Švédov.

Ale tí im ju vo večernom dueli zobrali, keď na ihrisku tiež postupových ašpirantov Rumunov vyhrali 2:0. Španielski istí víťazi "efka" rozdrvili Malťanov 7:0.

Situácia v boji o miestenky na ME je naďalej zauzlená v D-skupine, keďže favoriti si pripísali trojbodové zisky.

Dánsko pokorilo Gibraltár vysoko 6:0 a dostalo sa na čelo tabuľky, o bod zostávajú Švajčiari po tesnom triumfe nad Gruzíncami 1:0. V hre o postup je aj Írsko.

• Španielsko - Malta 7:0 (2:0)

Góly: 23. Morata, 41. Cazorla, 63. Francisco Torres, 64. Sarabia, 70. Olmo, 72. G. Moreno, 86. Navas