Utorok, 11. mája, 2021Meniny má Blažena

Kuriózna situácia. Obe dejiská zápasov Slovenska na Eure zrušili

Slovenská reprezentácia na štadióne v Dubline 2016. (Autor: TASR)
TASR|22. apr 2021 o 21:45

Po Bilbau dostal stopku aj Dublin.

LONDÝN. Dublin vypadne zo zoznamu dejísk futbalových ME 2020. Vo štvrtok o tom informovali viaceré britské médiá.

V hlavnom meste Írska mala slovenská reprezentácia odohrať dva zápasy základnej E-skupiny proti Poľsku (14. júna) a Švédsku (18. júna).

O dejiskách duelov definitívne rozhodne Európska futbalová únia (UEFA) počas piatkovej videokonferencie exekutívy.

Portál BBC Sport uviedol, že Dublin určite príde o tri stretnutia skupinovej fázy ako aj o osemfinálový súboj. Ten by sa mal podľa presunúť na štadión Wembley.

V Írsku pravdepodobne v júni ešte nepustia divákov na štadión, pričom UEFA požadovala od všetkých usporiadateľských miest garanciu, že sa počas zápasov dostanú na tribúny fanúšikovia.

Už v stredu vypadlo zo zoznamu dejísk Bilbao, kde mali Slováci uzavrieť svoje účinkovanie v základnej E-skupine proti domácemu Španielsku.

Osem miest už dávnejšie potvrdilo, že na štadión fanúšikov pustí. Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin dostali čas do 19. apríla na definitívne vyjadrenie, či a v akej miere povolia divácku účasť. Rím už ju medzičasom schválil.

Španielska futbalová federácia (RFEF) ponúkla ako alternatívne dejisko Sevillu. Fanúšikovia momentálne nemôžu ísť na štadióny, v prípade Sevilly by mali o povolení rozhodnúť regionálne zdravotnícke úrady v Andalúzii.

Súvisiace články