Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Slovenskí futbalisti nebudú hrať proti Írom ani v júni, odložili aj zápasy Ligy majstrov

Marek Hamšík a tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal. (Autor: TASR)
TASR|1. apr 2020 o 13:30

Pomôže to domácim súťažiam.

NYON. Slovenskí futbalisti nebudú hrať baráž o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy ani v júni tohto roka.

Európska futbalová únia (UEFA) ju v stredu pre pandémiu koronavírusu predbežne odložila na neurčito.

Slováci sa v semifinále baráže Ligy národov stretnú s Írskom.

UEFA v stredu odložila na neurčito aj zápasy Ligy majstrov, Európskej ligy UEFA, prípravné reprezentačné zápasy naplánované na jún a júnové kvalifikačné zápasy žien EURO 2021.

Zároveň zrušila finálové turnaje ME do 17 rokov mužov (pôvodne sa mali konať v máji) a ME do 19 rokov žien (júl) a odložila ME do 17 rokov žien (máj) a ME do 19 rokov mužov (júl).

V novom termíne sa odohrá aj finálový turnaj Ligy majstrov vo futsale, ktorý sa mal konať v apríli. Informovala na svojej oficiálnej stránke únia.

Tá taktiež posunula termíny, do kedy sa majú dohrať jej klubové súťaže v sezóne 2020/21 na neurčito. UEFA dala národným asociáciám a klubom viac času na licenčné konania.

Tieto kroky Európskej futbalovej únie tak dajú viac priestoru aj národným ligám, aby mali čas dohrať sezónu 2019/2020 v neskorších termínoch, keďže tie sa pre pandémiu zastavili v takmer celej Európe.

Nemecká televízia ZDF v stredu informovala, že Liga majstrov a Európska liga UEFA by mali pokračovať až od júla a ich víťazi by mali byť známi až niekedy v auguste.

Na týchto krokoch sa dohodli predstavitelia UEFA počas stredajšej videokonferencie s generálnymi sekretármi všetkých 55 členských asociácií.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články