Boženík strelil prvý gól v sezóne, Ajax získal majstrovský titul

Róbert Boženík v drese Feyenoord Rotterdam.
Róbert Boženík v drese Feyenoord Rotterdam. (Autor: REUTERS)
Sportnet|2. máj 2021 o 14:30

Slovenský reprezentant odohral celý duel.

AMSTERDAM. Slovenský reprezentant Róbert Boženík strelil v tejto sezóne holandskej Eredivisie premiérový gól.

Presadil sa v zápase 31. kola proti Den Haagu. V drese Feyenoordu Rotterdam sa presadil už v 3. minúte. Potom však prišiel na rad súper, ktorý strelil až tri góly.

V 70. min ešte znížil Nicolai Jorgensen, ale Feyenoord už nedokázal vyrovnať. Slovák odohral celý zápas a v 89. minúte dostal žltú kartu za nešportové správanie.

V nedeľu získal rekordný 35. majstrovský titul Ajax Amsterdam, rozhodla o tom jeho domáca výhra 4:0 nad Emmenom.

Mužstvo trénera Erika ten Haga už tri kolá pred koncom nemôže nik predbehnúť. Ajax získal titul aj v roku 2019. Pred rokom dohranie ligy zmarila pandémia.

Groningen, v základnej zostave so slovenským futbalistom Tomášom Suslovom, prehral so Spartou Rotterdam 1:2.

Eredivisie - 31. kolo:

ADO Den Haag - Feyenoord 3:2

/Róbert Boženík (Feyenoord) odohral celý zápas, v 3. minúte strelil gól a v 89. minúte dostal žltú kartu/

Groningen - Sparta Rotterdam 1:2

/Tomáš Suslov (Groningen) hral do 82. min./

Ajax Amsterdam - Emmen 4:0

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Boženík strelil prvý gól v sezóne, Ajax získal majstrovský titul