Žiadali ministerstvo o výnimku, nakoniec sa rozhodlo inak. Tatranu odložili zápas

Hádzanári Tatrana Prešov sa po sviatkoch vracajú do tréningového tempa.
Hádzanári Tatrana Prešov sa po sviatkoch vracajú do tréningového tempa. (Autor: TASR)
TASR|13. nov 2020 o 11:18

Náhradný termín zatiaľ nie je známy.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov napokon neodohrajú 17. novembra svoj druhý zápas v Európskej lige (EL) proti Dinamu Bukurešť.

Európska hádzanárska federácia (EHF) rozhodla o jeho zrušení, duel sa uskutoční v zatiaľ neurčenom náhradnom termíne.

Vzhľadom na protipandemické obmedzenia v súvislosti s prechodom cez hranice by na výpravu Dinama po príchode na Slovensko momentálne čakala povinná karanténa.

Tatran žiadal pred súbojom 3. kola skupinovej fázy o výnimku, v tejto súvislosti sa obrátil na sekciu športu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, no napokon zasiahla EHF.

"Vo štvrtok vo večerných hodinách prišlo rozhodnutie z EHF ohľadom utorkového zápasu s Dinamom Bukurešť, ktorý bol v pôvodnom termíne zrušený a odohrá sa v náhradnom termíne, ktorý zatiaľ nie je stanovený," uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

"EHF k tomu kroku pristúpila vzhľadom na komplikácie spojené s organizovaním zápasu vzhľadom na situáciu s ochorením COVID-19. Týka sa to nielen situácie na Slovensku, ale aj na strane hosťujúceho mužstva.

Keďže nebolo možné zabezpečiť všetko potrebné načas, EHF sa rozhodla tento zápas preložiť. Nás to v žiadnom prípade neteší, lebo chceme hrať takéto medzinárodné zápasy. Rozhodnutie ale rešpektujeme a chápeme. Nie sme jediné mužstvo, ktorého sa aktuálna situácia takto dotýka."

EHF už predtým bola nútená presunúť aj duel 2. kola skupinovej fázy, v ktorom mal Tatran 27. októbra nastúpiť na palubovke Sportingu Lisabon. Predbežný nový dátum zápasu je 22. december.

Ďalšie zápasy EL proti nemeckému Füchse Berlín (24.11. v Nemecku) a dva duely proti švédskemu Kristiandstadu (1.12. vonku a 8.12. doma) zatiaľ nie sú ohrozené.

Hádzanári Tatrana Prešov zatiaľ odohrali v B-skupine Európskej lige jediný duel, v ktorom na domácej palubovke podľahli francúzskemu Nimes (22:28).

Nachádzate sa tu: