Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Drotára čaká tradícia. Pezinská Baba

(Autor: autosportfoto.sk)
Martin Trenkler|Publikované 6. júl 2018 o 22:00

Môžeme očakávať tesné bodové rozdiely a výsledky.

BRATISLAVA. Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračujú tento víkend už piatym podujatím sezóny.

Tesné bodové rozdiely a výsledky môžeme očakávať aj teraz na Pezinskej Babe.

Minulý ročník obľúbených pretekov neďaleko Pezinka dopadli pre Igora výborne: jedno druhé miesto a k tomu víťazstvo na 5100-metrovej trati plnej zákrut, s miestami rozbitejším povrchom.

Pezinská Baba je však tradícia a po horúcich Oždianskych serpentínach nás čakajú ďalšie napínavé preteky.

Po piatich podujatiach stráca Igor Drotár (Škoda Fabia DTRi, trieda E1) so 137 bodmi na priebežne druhej priečke len 3 body na vedúceho Věroslava Cvrčeka ml.

Do konca sezóny však ostáva spolu s Pezinskou Babou ešte päť podujatí a v rámci nich dovedna deväť samostatných pretekov.

Na konci sezóny si tiež každý jazdec musí škrtnúť jeden najlepší a jeden najhorší výsledok. Všetko je tak otvorené.

Igor Drotár: „Pezinská Baba je krásne a vždy skvelo zorganizované podujatie. Každý rok sa sem teším a je dobre, že sa tu stretávame už pár rokov po sebe. Rýchly úvod trate strieda technická pasáž plná zákrut, s pomerne rýchlym záverom. Pravidelne nám tu praje aj horúce počasie a množstvo fanúšikov, keďže na západe krajiny máme len dvoje kopcových pretekov a k tomu žiadnu rely, okrem mimosezónnej Auto Show... Už veľmi sa teším na ďalší súboj s konkurenciou. Dôležité je, aby mal každý rovnaké podmienky a aby nám slúžila aj technika. Každý z nás jazdí na pomerne odlišnom vozidle – po technickej stránke a o to sú preteky zaujímavejšie. Verím, že sa nám bude dariť.“

Preteky do vrchu Slovakia Baba 2018 sú na programe 7. a 8. júla.

Autor: Martin Trenkler

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.