Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Dopingové podozrenie Janečkovej zo Slavie

SITA|19. máj 2007 o 11:15

PRAHA 19. mája (SITA) - Český zväz hádzanej (ČSH) možno bude musieť onedlho vyriešiť dopingovú kauzu. Aféra sa týka aj finále národného play off žien, v ktorom o majstrovský titul bojujú družstvá Veselí ...

PRAHA 19. mája (SITA) - Český zväz hádzanej (ČSH) možno bude musieť onedlho vyriešiť dopingovú kauzu. Aféra sa týka aj finále národného play off žien, v ktorom o majstrovský titul bojujú družstvá Veselí nad Moravou a Slavie Praha (stav série 2:0). Ako informuje sobotňajšie vydanie českého denníka Sport, po ich vzájomnom dueli ešte v základnej časti interligy (WHIL) sa mala hráčka Slavie Petra Janečková pri dopingovej kontrole priznať kontrolórom, že fajčila marihuanu. Výsledky testov zatiaľ nie sú známe, a tak Janečková môže hrať vo finále.

"Zatiaľ je všetko v rovine špekulácií. Teraz nemôžeme vydať žiadne rozhodnutie. Užívanie marihuany je však nezlučiteľné so statusom športovca. V prípade, že sa hráčka previnila, končí aj v reprezentácii," uviedol pre Sport šéf ČSH Jaroslav Chvalný. Ak bude vzorka pozitívna na zakázané látky, hrozí Janečkovej napomenutie alebo až ročný dištanc.


Súvisiace články