BRATISLAVA. Dominike Cibulkovej sa zatiaľ nepodarilo dostať do formy, v akej bola pred olympijskými hrami. Sama však hovorí, že napriek prehrám v druhom kole turnajov v Toronte a Cincinnati nie je od výkonnosti, ktorá jej priniesla turnajový titul v Stanforde, ďaleko.
Brzdí ju len zranenie lakťa. To si spôsobila pri zápasoch vo štvorhre a musela preň skrečovať zápas proti Češke Andrei Hlaváčkovej.
Vyskočený lakeť
„Stalo sa mi to pri debli. Ráno pred zápasom s Hlaváčkovou som sa zobudila na bolesť v lakti. V hre ma to obmedzovalo najmä pri podaní, preto som musela zápas skrečovať. Následné vyšetrenie magnetickou rezonanciou ukázalo, že bol lakeť mierne vyskočený a okolie sa zapálilo,“ povedala SME Cibulková do telefónu.
Pre zranenie si dala pár dní pauzu od tréningu. Zranené miesto potrebovalo pokoj. Bolesť tlmila liekmi a zábalmi.
Aj napriek nepríjemnému zraneniu už Cibulková vypustila z hlavy nevydarený olympijský turnaj a snaží sa teraz čo najlepšie pripraviť na betónový vrchol US Open. Svetová trinástka na ňom môže získať dostatok bodov, keďže vlani uhrala len druhé kolo. V ňom prekvapujúco vypadla s neznámou Američankou Irinou Falconiovou.
Do New Yorku sa Slovenka premiestnila v piatok a pred grandslamom ju čaká ešte turnaj v New Haven.
„Škoda zranenia, lebo v Cincinnati som nehrala zle. Trochu ma to pribrzdilo, ale cítim sa lepšie a verím, že nie som ďaleko od formy, akú som mala v Stanforde. Veľmi sa teším, že si konečne zahrám po dlhšom čase grandslamový turnaj. Nechcem hovoriť o cieľoch, čaká ma ešte New Heaven.“
Cibulkovú mrzí aj to, že na US Open sa nepredstaví jej kamarát Rafael Nadal, ktorého hru obdivuje.
„Je to veľká škoda. Neviem, či sa ešte dá dokopy v tejto sezóne, ale verím, že nemá po kariére ako niektoré média píšu. Rafa je výborný hráč a človek a teraz sa len ukazuje, aký je tenis náročný. Aj sama to vidím pri zraneniach.“
Chmelárove vyhlásenia ju mrzia
V denníku Plus jeden deň sa po olympijských hrách objavili vyjadrenia prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára, ktorý zaradil Cibulkovú medzi športovcov, ktorí prišli do Londýna na výlet.
Slovenka sa ohradila proti označeniu výletníka a dodala, že ju mrzí, ak dáva na jej adresu podobné vyhlásenia popredný športový funkcionár.
Dodala, že jej výroky o olympiáde, ktorú označila za slabší turnaj, boli z jej strany pod vplyvom emócií nešťastné, ale sama necíti, že by Slovensko zle reprezentovala.













