Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia
Grigor Dimitrov na Adria Tour 2020 v Belehrade. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|21. jún 2020 o 20:25

Správu oznámil na instagrame.

BRATISLAVA. Bulharský tenista Grigor Dimitrov bol pozitívne testovaný na koronavírus. Správu oznámil prostredníctvom svojho účtu na instagrame.

"Chcel by som dať vedeť svojim fanúšikom, že som bol pozitívne testovaný na Covid-19," napísal Bulhar.

"Chcem sa ubezpečiť, že každý, kto bol so mnou v posledných dňoch v kontakte, je otestovaný a podnikne potrebné opatrenia. Ľutujem akékoľvek škody, ktoré som mohol spôsobiť," pokračoval v príspevku.

Dimitrov zároveň doplnil, že je doma a zotavuje sa. "Ďakujem za podporu, zostaňte zdraví," dodal.

Bývalá svetová trojka ešte počas týždňa hrala na turnaji Adria Tour v Belehrade a Zadare, ktorého sa zúčastnili aj Novak Djokovič, Dominic Thiem či Alexander Zverev.

Pred niekoľkými dňami si hráči spolu zahrali aj basketbal. Okrem toho sa na turnaj prišlo pozrieť niekoľko tisíc divákov.

Turnaj nakoniec predčasne ukončili. "Práve sme sa dozvedeli, že Grigor Dimitrov mal pozitívny test na koronavírus. Musíme preto zrušiť finále turnaja v Zadare," uviedol riaditeľ podujatia Goran Ivaniševič pre portál eurosport.com.

Rakúšan Thiem už absolvoval test na koronavírus, výsledok bol negatívny.

Dimitrov ovládol turnaj majstrov v roku 2017 a trikrát sa na grandslame dostal do semifinále. Momentálne figuruje v rebríčku na 19. mieste.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články