Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Človek má troch sudcov, vraví. Drogba kandiduje za šéfa futbalu v rodnej krajine

Didier Drogba. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. aug 2020 o 11:18

Legendárny futbalista chce pomôcť futbalu.

BRATISLAVA. Človek má troch sudcov - Boha, svoje svedomie a ľud krajiny. To sú slová niekdajšieho skvelého futbalistu Didiera Drogbu, ktorý sa rozhodol kandidovať za prezidenta futbalovej federácie v západoafrickej krajine Pobrežie Slonoviny, odkiaľ pochádza.

"Nikdy nie sme vo svojom úsilí sami. Ďakujem za podporu," napísal Drogba na twitteri.

Federácia ho zatiaľ nepodporila

Súpermi 42-ročného bývalého útočníka, ktorý za anglický klub Chelsea nastrieľal viac ako 100 gólov, v septembrových voľbách budú Koffi Kouakou Paul, Sory Diabate a Idriss Diallo.

Drogba má za sebou skvostnú futbalovú kariéru a v rodnej krajine sa už teraz teší veľkej obľube u ľudí, ale Futbalová federácia Pobrežia Slonoviny ho zatiaľ oficiálne nepodporila.

Podľa denníka The Sun Drogba potrebuje nominácie od troch tímov najvyššej súťaže a ďalších dvoch z nižších súťaží. Tiež sa vyžaduje podpora od niektorej z piatich záujmových skupín patriacich k futbalu na Pobreží Slonoviny - trénerov, lekárov, bývalých aj súčasných hráčov alebo rozhodcov.

Má za sebou fantastickú kariéru

"Futbal je šport pre každého, má spájať a nie rozdeľovať ľudí. Vidíme to aj na tom, koľko ľudí sa zhromaždilo pred ústredím našej futbalovej federácie," skonštatoval Drogba.

Dvojnásobný najlepší africký futbalista Drogba má na konte 104 reprezentačných vystúpení a pretavil ich do 65 gólov S tímom Chelsea sa stal štyri razy majstrom Anglicka a tiež štyri razy víťazom FA Cupu.

Trikrát ovládol Ligový pohár v Anglicku a dvakrát Superpohár. V roku 2012 dobyl s "The Blues" aj Ligu majstrov. Aj v tureckej najvyššej súťaži si pripísal jeden majstrovský titul ako hráč Galatasaray Istanbul. Kariéru ukončil v roku 2018.

Súvisiace články