Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Talentovaný Booker podpísal novú zmluvu s Phoenixom. Zarobí vyše 150 miliónov

Devin Booker. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. júl 2018 o 09:26

Booker je rekordérom Phoenixu v počte dosiahnutých bodov v jednom zápase.

PHOENIX. Strieľajúci rozohrávač Devin Booker podpísal s tímom zámorskej basketbalovej NBA Phoenix Suns nový kontrakt na päť rokov v hodnote 158 miliónov dolárov.

Dvadsaťjedenročný rodák z Grand Rapids bude najlepšie platených hráčom v histórii organizácie.

"Som poctený, že dlhodobo môžem byť súčasťou Phoenixu Suns. V ostatných troch rokoch som rád nazýval Phoenix domovom, tento tím je pre mňa špeciálny.

Ďakujem Suns za to, že si ma vybrali v drafte a že mi veria. Teším sa, že budem v jeho drese naháňať titul," povedal Booker.

Trinástka draftu 2015 Booker v doterajších troch sezónach v profilige zaznamenal priemer 19,8 bodu na jedno stretnutie.

Vlani mal priemer 24,9 bodu, za tri body strieľal s úspešnosťou 38 percent. Vo februári vyhral súťaž trojkárov počas All-Star víkendu.

70

bodov v jednom zápase zaznamenal Devin Booker v marci 2017. Stal sa tak rekordérom Phoenixu v počte dosiahnutých bodov v jednom zápase.

Booker je rekordérom Phoenixu v počte dosiahnutých bodov v jednom zápase - 24. marca 2017 nastrieľal do koša Bostonu 70 bodov a stal sa len šiestym hráčom NBA, ktorému sa podarilo pokoriť túto métu.

V marci tohto roku prekonal hranicu 4000 bodov ako tretí najmladší v histórii súťaže. Len LeBron James a Kevin Durant to dosiahli ešte skôr.

Súvisiace články