Rangers neuvoľnia Lafrenièra, Devils Hughesa. MSJ prišli o ďalšie veľké hviezdy

Oh My Hockey|4. dec 2020 o 07:34

Kanada i celý hokejový svet prekypoval nadšením. Bude alebo nebude hrať draftová jednotka, Alexis Lafreniére, na juniorských majstrovstvách sveta? Možné to bolo, veď začiatok sezóny NHL je v nedohľadne a vedenie by ho zobralo aj napriek neúčasti v kempe vzalo.

Najužitočnejší hráč minuloročného šampionátu a víťaz zlatej medaily ale dostal stopku. New York Rangers veria, že bude lepšie, ak bude pripravený s tímom.

"Po prebiehajúcich diskusiách v New Yorku Rangers, Hockey Canada boli informovaní, že Alexis Lafrenière nebude uvoľnený, aby reprezentoval Kanadu na Majstrovstvách sveta juniorov 2021 v Edmontone," píše sa v oficiálnom vyhlásení národného zväzu. "Hoci sme sklamaní, že sa k nášmu národnému tímu Alexis nepridá, rozumieme rozhodnutiu Rangers a akceptujeme ho."

Rovnaké rozhodnutie prišlo aj z neďalekého New Jersey. Američania sa s o čosi menšou dušičkou nádejali, že by mohli jednotku draftu 2019 vidieť v národnom drese bojovať o zlato. Neprešlo im to vlani, neprejde ani teraz. Opäť rozhodol klub.

"Potrebujeme, aby sa Jack koncentroval na Devils," povedal Tom Fitzgerald, generálny manažér, pre NHL.com. "Našou hlavnou prioritou je, aby bol fyzicky aj mentálne pripravený na začiatok sezóny 2020/21, kedykoľvek sa udeje."

Okrem nich dvoch sa šampionátu nezúčastnia ani iné vysoko draftované mená. Napríklad minuloročná šestka draftu, Moritz Seider, neposilní Nemecko. Rozhodol sa tak z vlastnej vôle, uprednostnil zotrvanie medzi mužmi vo Švédsku.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Rangers neuvoľnia Lafrenièra, Devils Hughesa. MSJ prišli o ďalšie veľké hviezdy